Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonası’nda Namağlup Finalde

Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yarı final maçında İtalya’yı müthiş bir geri dönüşe imza atarak 3-2 mağlup ederek finale yükseldi.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Avrupa Şampiyonası’nda namağlup finale yükselen Filenin Sultanları, finalde 3 Eylül Pazar günü saat 21.00’de Sırbistan-Hollanda karşılaşmasının galibi ile şampiyonluk için karşılaşacak.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de oynanan mücadeleyi T.C. Brüksel Büyükelçisi Bekir Uysal, T.C. Brüksel Başkonsolosu Umut Deniz, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert, Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A.Nihan Karaçam Salkaya, Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Suat Baylan, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç, Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Osman Özdemir, TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi, TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyon Direktörü Nilüfer Shimonsky, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Sezgin Eren de izledi.

Belçika’da yaşayan ve çevre ülkelerden gelen vatandaşlarımızda millilerimize büyük destek verdi.

TÜRKİYE-İTALYA: 3-2
SALON: Palais 12
HAKEMLER: Vladimir Simonovic (İsviçre), Michail Koutsoulas (Yunanistan)
TÜRKİYE: Ebrar, Zehra, Vargas, Hande, Eda, Cansu, Gizem (L) (Ayça, Elif, Aslı, İlkin)
İTALYA: Syyla, Lubian, Orro, Pietrini, Danesi, Antropova, Fersino (L) (Degradi, Bosio, Egonu, Squarcini, Parrocchiale)
SETLER: 18-25, 25-23, 15-25, 25-22, 15-6
SÜRE: 125 dakika

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

 

Bu Yazıya Oy Verin