Spor Masörü Gelişim Semineri Duyurusu

Spor Masörü Gelişim Semineri, 20-22 Eylül 2017 tarihleri arasında Kars (Sarıkamış) ilinde yapılacaktır.

 

Seminere daha önce Spor Masörü Yetiştirme Kursuna katılıp belge alan spor masörleri ile diğer kurum ve kuruluşlardan spor masörlüğü belgesine sahip olan kişilerin ve spor masörlüğü alanında güncel gelişmeleri takip ederek bilgi ve birikimlerini geliştirmek amacıyla seminere katılmak isteyen kişiler de kendi imkanları ile katılabileceklerdir. 26.07.1999 tarihli ve 23767 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Spor Masörü Eğitim Yönetmeliğinin 11. maddesine göre spor masörlerinin lisansları Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığınca veriliş tarihine göre iki yılda bir vize edilir. Aynı yönetmeliğin 14. maddesine göre ise spor masörü belgesine sahip olup üç yıl içerisinde Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığınca düzenlenen gelişim seminerinden herhangi birine katılmayan veya herhangi bir spor aktivitesine katıldığını belgelemeyen masörlerin vizesi yapılmamaktadır. Lisansları vize edilmeyen masörlerin ise masörlük yapamayacağı aynı yönetmeliğin 11. maddesi hükmüne bağlanmıştır.

 

Seminere katılmak isteyen masörlerin başvuruları internet üzerinden alınacaktır. Katılmak isteyen adaylar dilekçe ile birlikte masörlük kimlik kartının fotokopisini ve seminer katılım ücretini (Halk Bankası Ankara Yenişehir Şubesi TR14 0001 2009 2120 0006 0000 88 nolu SGM hesabı) yatırdığına dair banka dekontunu 12 Eylül 2017 tarihine kadar elektronik posta ile meral.sahin@sgm.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

Seminere kabul edilecek aday sayısının 100 kişi ile sınırlı olması esas olup seminere yapılan başvurular ile birlikte seminer salonunun uygunluğunun dikkate alınması suretiyle kabul edilecek aday sayısı kesinleştirilecektir. Seminere katılım talebinin fazla olması durumunda seminere katılacakların belirlenmesinde öncelik gerekli belgeleri ilk olarak gönderen masörlere verilecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar 15 Eylül 2017 tarihinde https://sporegitim.sgm.gov.tr web adresinden ilan edilecektir.

 

Katılımın fazla olması nedeniyle seminere başvuruları kabul edilmeyen masörlerin yatırmış oldukları seminer ücreti iade edilecektir. 15 Eylül 2017 tarihinde seminere başvuruları kabul edildiği halde katılmayan masörlerin seminer ücretleri ise iade edilmeyecektir.

 

İletişim:

Meral ŞAHİN CANDAN (Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı)

0312 310 39 77-78-79 /131

Bu Yazıya Oy Verin