U22 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası’na Türkiye Damgası

Balkan Voleybol Birliği (BVA) tarafından Kuzey Makedonya’nın ev sahipliğinde organize edilen U22 Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası’na Türkiye damga vurdu.

14-16 Temmuz 2023 tarihlerinde düzenlenen U22 Plaj Voleybolu Balkan Şampiyonası’nda Türkiye erkeklerde namağlup şampiyonluğa ulaşırken; kadınlarda ikincilik ve dördüncülük elde etti.

Antrenör Bilal Tanrıverdi yönetimindeki Batuhan Kuru-Sacit Kurt ikilisinden oluşan Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımımız, grup aşamasında oynadığı karşılaşmalarda Sırbistan, Kuzey Makedonya ve Romanya takımını 2-0 mağlup etti. Yarı finalde Sırbistan’ı bir kez daha 2-0 mağlup eden Millilerimiz, finalde de Kosova’yı 2-0 mağlup ederek namağlup şampiyon oldu.

Sıralama
1.Türkiye
2.Kosova
3.Romanya

Antrenör Ahmet Tunçay yönetimindeki Ecem Aksoy-Esra Demirkıran ikilisinden oluşan Plaj Voleybolu Milli Takımımız, grup aşamasında Romanya ve Kuzey Makedonya’yı 2-0 mağlup ederken, Sırbistan’a 2-1 mağlup oldu. Yarı finalde Romanya’yı 2-0’la geçen Milliler, finalde Kosova’ya 2-1 kaybetti ve turnuvayı ikinci sırada gümüş madalya ile tamamladı.

İdil Gür-Ceylin Sayar ikilisinden oluşan diğer Plaj Voleybolu Milli Takımımız ise grup aşamasında Sırbistan, Kuzey Makedonya ve Romanya’yı 2-0 mağlup ederek adını yarı finalde yazdırdı. Yarı finalde Kosova’ya 2-1 mağlup olan Milliler, üçüncülük maçında da Romanya’ya 2-0 mağlup oldu ve turnuvayı 4. olarak tamamladı.

Sıralama
1.Kosova
2.Türkiye 1
3.Romanya
4.Türkiye 2

Bu Yazıya Oy Verin