Plaj Voleybolu Festivalleri ve Beach Tour Etapları Devam Ediyor

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun halka, daha çok yaş gruplarına ve hobi sporcularına açık plaj voleybolu etkinlikleri hızla devam ediyor.

16-18 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul, Samsun ve Eskişehir’de halka açık plaj voleybolu etkinlikleri düzenlenecek. Bu etkinliklere isteyen herkes katılabilecek. İstanbul ve Samsun’da 16-18 Haziran 2023 tarihlerinde Beach Tour etapları değişik kategorilerde düzenlenecek. Turnuva kayıtları plaj.voleybolpark.com‘dan adresinden yapılmaktadır.

TEPEBAŞI BELEDİYESİ PLAJ VOLEYBOLU ŞENLİĞİ (16-18 HAZİRAN 2023)

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Tepebaşı Belediyesi tarafından 16-18 Haziran tarihlerinde, Belediye hizmet binası yanındaki kum sahada plaj voleybolu şenliği yapılacaktır. Etkinlikte, ilk gün tanışma toplantısı, eğitim ve etkinlik bilgilendirme brifingi verilecektir. (Katılımcılara maç formaları bu akşam dağıtılacaktır.) İkinci ve üçüncü gün ise kategorilere göre maçlar düzenlenecektir.

Takımlar 2’şer kişiden oluşturulacak olup, kadınlar ve erkekler ayrı kategorilerde mücadele edecektir. Başvurular, Google form (Tıklayınız) üzerinden yapılacaktır. Yaş kategorileri: 14 – 16, 17 – 20, 21 – 30 ve +30 şeklinde olacaktır. Tüm katılımcılara şenliğimizde başarılar diliyoruz.

Ayrıntılı bilgi için Spor İşleri Müdürlüğü Tel: 0530 158 34 28

Etkinlik planı aşağıdaki gibidir.

7-14 Haziran      Festival ve Halk Turnuvası Kayıtları alınacaktır.

14 Haziran          Son kayıt tarihi – 18:00’e kadar. 

15 Haziran          Sahaların kurulumu

16 Haziran          Plaj Voleybolu Festivali

17:00-17:30            Tanışma kokteyli; konuşmalar ve toplu fotoğraf çekimi

17:30                         Malzeme dağıtımı

17:30-18:45             Plaj Voleybolu Temel Bilgilerini ve Tekniklerini/Stratejilerini Sahada Uygulayarak Öğrenme

18:30-19:30             Uygulamalı derste öğrenilenlerin mini meydan okuma maçları ile pekiştirilmesi

19:45                          Plaj Voleybolu Festivaline Katılım Sertifikası dağıtım töreni.

17 Haziran             Halk Turnuvası 1. Gün – Ana Tablo Müsabakaları

18 Haziran             Halk Turnuvası 2. Gün – Finaller ve Ödül Törenleri ve Sertifika Dağıtımı

BEACH TOUR ETAPLARI FARKLI İLLERDE DEVAM EDİYOR 

Özellikle yaş gruplarına ve hobi sporcularına yönelik Beach Tour yerel turnuvaları, Samsun TVF Plaj Voleybolu Merkezi’nde, İstanbul Marin Beach Hotel Şile’de, Bursa Nilüfer’de TVF Cengiz Göllü Plaj Voleybolu Tesisleri’nde, tesisinde önümüzdeki ay içerisinde başlayacak. Beach Tour etaplarının turnuva sayfaları açıldı. Kayıt yaptırabilirsiniz.

TVF Plaj Voleybolu genel takvim duyurumuz ve diğer tüm turnuvalarımız bu linkte yer almaktadır.

https://tvf.org.tr/plaj-voleybolu/tvf-plaj-voleybolu-2023-takvimi-ve-sezon-sonu-bireysel-siralama-para-odulu-dagilimi-duyurusu

YAKLAŞAN BEACH TOUR TURNUVALARI: 

 • İstanbul Beach Tour – 16-18 HAZİRAN 2023
 • Samsun Beach Tour – 16-18 HAZİRAN 2023
 • Bursa Beach Tour – 23-25 HAZİRAN 2023
 • Eskişehir Tepebaşı Beach Tour – 12-13 AĞUSTOS 2023

SON KAYIT TARİHİ: 

 • İstanbul Beach Tour – 10 HAZİRAN 2023 – 18:00
 • Samsun Beach Tour – 10 HAZİRAN 2023 – 18:00
 • Bursa Beach Tour – 19 HAZİRAN 2023  – 18:00
 • Eskişehir Tepebaşı Beach Tour – 8 AĞUSTOS 2023 – 18:00

KAYIT YÖNTEMİ: 

U12 – U14 (2vs2) U16 – U18 – U20 – Hobi Açık Yetişkinler ve Pro Açık Yetişkinler kategorilerinde kayıtlar https://plaj.voleybolpark.com web sitesinden alınacaktır. Turnuva sayfaları açılmıştır.

Katılım gösterecek sporcular eğer daha önce plaj voleybolu web sisteminde kayıtları yok ise önce siteye “KAYIT OL” butonuna basıp ilgili sayfadan SPORCU kaydı yapmaları gerekmektedir. Daha önce kayıt yapanların tekrar kayıt yapmalarına gerek yoktur. Yeni kaydolanların üyelikleri, TVF tarafından onaylanmalıdır. Bu sebeple önce antrenörlerimizin, kaydolan sporcularını liste halinde TVF’nin plajorganizasyon@tvf.org.tr adresine iletmelerini rica olunur.

Bireysel kayıt yaptıranlar ise bireysel olarak aynı e-postaya ad soyadları ile kimlik fotoğrafı, sağlık raporu ve dekontlarını göndermelidir. Böylelikle kayıtlar, TVF tarafından sistemde onaylanacak ve sporcular sisteme giriş yapıp turnuvaya kaydolup takım oluşturabileceklerdir.

Daha önceden üye olanlar ve yeni kayıt yapıp TVF tarafından kaydı onaylananlar “GİRİŞ” butonuna basıp siteye giriş yapabilir ve sonra katılmak istediği turnuva kategorisinin altında yazan “Kayıt Ol” butonuna basıp turnuvaya bireysel olarak kayıt yapabilirler.

Tüm takım üyeleri tek tek turnuvaya bireysel kayıt yaptıktan sonra takım üyelerinden birinin (ama sadece birinin) siteye GİRİŞ yapıp, ilgili sayfaya gidip “TAKIM OLUŞTUR” butonuna basıp o turnuvaya kaydolan takım arkadaşını (ya da arkadaşlarını) seçip takım oluşturması gerekmektedir. Kesin kayıt işlemi, takım oluşturunca gerçekleşecektir.

Antalya Beach Tour 2.Etap turnuvasına katılacak olan her bir katılımcının plaj voleybolu lisans evraklarını (daha önce 2023 için lisans çıkarmadıysa) TVF’ye teslim etmesi gerekmektedir. Önce her bir katılımcının bu evrakların fotoğrafını ya de taranmış halini en son kayıt tarihine kadar plajorganizasyon@tvf.org.tr adresine e-mail atması gerekmektedir. (Kulüp olarak katılım gösteren antrenörlerimiz evrakları toparlayıp Antalya Plaj Voleybolu tesisine turnuvadan önce teslim etmelidir.) Bireysel olarak katılanlar evraklarını kendileri e-mail atabilirler ve e-mail attıktan sonra çıktılarını turnuva yoklamasına getirebilirler. Evrak çıktılarının teslimi için son süre turnuva sabahı yapılacak yoklamadır.

Plaj voleybolu lisans evraklarını geçen turnuvada verenlerin tekrar vermelerine gerek yoktur. Onlar sadece turnuva katılım ücretini 100 TL dekontunu iletmelidir. (E-mail olarak)

Beach Tour turnuvası giriş ücreti kişi başı 100 TL’dir. Giriş ücretleri TVF hesabına yatırılmalı ve dekontları yine e-mail atılmalıdır.

ÖNEMLİ NOT: Beach Tour turnuvaları amatör turnuvalardır. Pro Beach Tour turnuvaları ile karıştırılmamalıdır. Beach Tour turnuvalarında önemli olan hobi, kitlesi ve genç yaş gruplarına düzenli olarak plaj voleybolu sporunu yaptırmaktır. Bu turnuvaların içinde Pro Açık kategorisi ile de profesyonel sporcuların antrenman maçları yapabileceği ortam yaratmak hedeflenmektedir. Bazı Beach Tour turnuvalarında para ödülü sponsor olması halinde olabilir. Profesyonel bir organizasyon kurgusu da bulunmamaktadır. Pro Beach Tour turnuvaları önümüzdeki günlerde ayrıca duyurulacak.

Farklı illerde Beach Tour etapları düzenlemek isteyen kurumlar/firmalar oguz.degirmenci@tvf.org.tr‘ye başvuruda bulunabilirler. Gerekli şartlar kendilerine iletilecektir.

Bu turnuvalara ferdi plaj voleybolu lisansı çıkararak katılım sağlanır. Genel olarak aşağıdaki yaş kategorilerinde erkekler ve kadınlar (kızlar) için ayrı ayrı kayıtlar alınacaktır. Bir kategorinin oluşması için en az 3 takım olması gerekmektedir.

 • Hobi Açık – (yaş ve seviye fark etmiyor)
 • Pro Açık – (yaş ve seviye fark etmiyor fakat daha iddialı olan profesyonel seviye sporcuların katılabileceği kategori)
 • Kulüpler U20 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2004 ya da sonrasında doğmuş olmalı)
 • Kulüpler U18 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2006 ya da sonrasında doğmuş olmalı)
 • Kulüpler U16 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2008 ya da sonrasında doğmuş olmalı)
 • Kulüpler U14 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2010 ya da sonrasında doğmuş olmalı) 4×4 (4 kişilik takımlar)
 • Kulüpler U14 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2010 ya da sonrasında doğmuş olmalı) 2×2 (2 kişilik takımlar)
 • Kulüpler U12 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2012 ya da sonrasında doğmuş olmalı) 4×4 (4 kişilik takımlar)

Kulüp olarak katılım mümkündür. Kulüp takımlarının fikstürdeki görünümü KULÜP ADI (Sporcu 1 Adı ve Soyadının baş harfi / Sporcu 2 Adı ve Soyadının baş harfi) şeklinde olacaktır.

Kulüp adı yanında ya da yerine Sponsor ismi de kullanılabilir. Kayıt yine yukarıdaki şekilde SPONSOR ADI (Sporcu 1 Adı ve Soyadının baş harfi / Sporcu 2 Adı ve Soyadının baş harfi) şeklinde olacaktır.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), müracaat sayısına göre yaş gruplarını değiştirme hakkına sahiptir. Yaş grubunun birinde oynayan oyuncular aynı turnuvada bir başka kategoride oynayamazlar.

Oyuncuların spor yapmaları için herhangi bir engeli bulunmamalıdır.  FIVB, CEV ve TVF tarafından ceza almamış olmalı.

Sporcuların kendi yiyecek ve içecekleri (su dahil) kendileri temin etmelidir.

Turnuvaya Rus ve Belarus uyruklu sporcular katılamamaktadırlar.

Lisans belgeleri içinde en az 3 hafta önce alınmış sağlık raporu mutlaka aranacaktır. Voleybol sezonu için lisans çıkarmış sporcuların tekrar sağlık raporu çıkarmalarına gerek yoktur fakat mutlaka lisans fotokopisi ya da sağlık raporu fotokopisi diğer evraklarla birlikte verilmelidir.

Her katılımcı sporcu TVF karar ve talimatlarını kabul etmiş sayılır ve tüm sporcuların bu kurallara uymaları zorunludur.

TVF’nin düzenlediği organizasyona katılacağını beyan etmiş olmalarına rağmen katılmayan takımlar, TVF Yönetim ve Disiplin Kurulları tarafından verilecek her türlü kararı kabul etmiş sayılırlar.

Müsabakalara katılacak takımlara yemek, içecek, seyahat ve konaklama için ödeme yapılmayacaktır.

Forma zorunluluğu bulunmamaktadır fakat takımlar sahaya kendi formaları ile çıkmak isterlerse kendi formalarını kendileri temin ederler ve bu formaların TVF standartlarına göre temin ettirilmesi gerekir.

Takımlar kendileri ile ilgili belge, bilgi, program ve çoğaltılması gereken materyaller ile bunların kullanım hakları konusunda tüm yetkinin TVF’de olduğunu kabul eder.

Takımlar herhangi bir kulüp ismiyle yarışabilecekleri gibi sponsor ismi de kullanabilirler. Ayrıca kendi belirledikleri isim altında da yarışabilirler. Kullanılan takım isimlerinin spor ahlak ve kurallarına uyması gerekmektedir.

Katılım sayılarına göre turnuva formatları ayrıca belirlenecektir. Web sitesinde turnuva formaları belirtilir.

Katılımın yoğun olması durumunda turnuva gün sayısı uzatılabilir. Hafta içi de müsabakalar oynatılabilir. (mesai saatleri sonrası)

Takımlar sahaya antrenör ile ya da antrenörsüz çıkabilir. Antrenörü bulunan takımlarda antrenörün belge/vizeye sahip olması zorunludur. Voleyboldaki antrenörlük belgesine bakılır. Kayıt esnasında antrenörün belirtilmesi ve belgesinin bir kopyasının TVF görevlisine teslim edilmesi gerekmektedir.

Turnuvaların yoklamaları ayrıca katılımcılara bildirilecektir. Müsabakalara kayıt yaptırıp geçerli bir mazereti olup önceden haber vermeyip maça çıkmayanlar sonraki turnuvalara alınmayacaklardır. Web sitesinde belirtilen son katılım tarihine ve turnuvadan çekilmek için verilen son tarihe uyulmalıdır.

GİRİŞ ÜCRETİ ve LİSANS ÜCRETİ UYGULAMASI

Takımlar müsabakalara katılmak için kişi başı 100 TL lisans ücreti ve 100 TL katılım ücreti olmak üzere toplam 200 TL’yi TVF’nin TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB) KIZILAY ŞUBESİ (ŞUBE KODU:138) TR02 0003 2000 138 000 000 30526 IBAN numaralı hesabına yatırıp (Katılım bedelleri yalnızca bu hesaba yatırılacaktır) dekontunu TVF’ye göndereceklerdir. Açıklama kısmında “……. (Buraya takımın adı yazılmalı) Takımı Antalya Beach Tour …. (Sporcu adı ve soyadı yazılmalı) lisans ve katılım ücreti” ibaresinin bulunması gerekmektedir. Takım adının ve sporcu isminin muhakkak belirtilmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: 2023 için 100 TL lisans ücretini bir kere yatırmak gereklidir. 2023’teki ikinci turnuva ve sonrası için tekrar lisans ücreti gerekmemektedir. Sadece katılım ücreti gerekli olacaktır. Katılım ücreti ve lisanslar son kayıt tarihine kadar yatırılmış ve plajorganizasyon@tvf.org.tr adresine dekontlar gönderilmiş olmalıdır.

Turnuvaya yeter sayıda takım başvurmadığı takdirde turnuva iptal edilebilir, kategori(ler) iptal edilebilir veya birleştirilebilir.

2’ye 2 kategorilerde kulüp takım kadrosuna en fazla iki kişi yazabilir. Yedek oyuncu yoktur.

4’e 4 kategorilerde kulüp takım kadrosuna en fazla dört kişi yazabilir. Yedek oyuncu yoktur. Takım sahaya mecbur kalırsa 3 kişi ile de çıkabilir fakat oyuncu sayısı ikiye düşerse o takım o maçta hükmen mağlup ilan edilir.

Derece alan ilk 4 takıma madalya verilecektir.

Müsabakalarda 1 baş 1 masa hakemi görev alacaktır.

Katılımcılar Beach Tour puanı kazanacaklardır. Bu puanlar Pro Beach Tour giriş sıralamasında kullanılmaktadır.

FIVB kuralları geçerlidir.

Bu Yazıya Oy Verin