Plaj Voleybolu Festivali ve Beach Tour 2. Etabı Antalya’da Yapıldı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında Plaj Voleybolu Festivali, TVF Antalya Plaj Voleybolu Merkezi’nde halkımızın ve voleybol kulüplerimizin yoğun ilgilisi ile gerçekleştirildi.

TVF ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak düzenlenen festivale; Antalya Açı Koleji Gençlik Spor Kulübü, NIS Voleybol Akademi, Akdeniz Bilgi Spor Kulübü, Antalya 1907 Spor Kulübü ve Fenerbahçe Muratpaşa Voleybol Spor Okulu’nun yanı sıra Antalya Gençlik ve Spor Kulübü’nden yaklaşık 200 genç ve çocuk sporcu katıldı.

Plaj voleybolu milli takım antrenörleri genç ve minik voleybolculara plaj voleybolunun inceliklerini gösterdi ve ardından yapılan mini maçlarla festival başarılı bir şekilde bitirildi.

Festivalin ardından Beach Tour Antalya 2. Etap müsabakaları başladı. Bireysel katılımların yanı sıra yine aynı kulüplerden, U18 Kadınlar (12 takım), U16 Erkekler (6 takım), U14 kadınlar (10 takım), Pro Açık Erkekler (8 takım) ve Pro Açık kadınlar (5 takım) kategorilerinde olmak üzere toplam 43 takım 86 sporcu mücadele etti.

19-21 Mayıs 2023 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Beach Tour 2. Etap turnuvasında derece alan takımlar kategorilere göre aşağıdaki gibidir:

 

PRO AÇIK – ERKEK

1.

Nevzat Kaan EROL -Uğur ASLAN 

2.

VSM sport (Oktay MERYUMOĞLU-Orhan Eren ŞİMŞEK)

3.

Barış GÜLDALI-Tuna İMDAT

4.

NECDET T.E. / UTKU Y. 

 

PRO AÇIK – KADIN

1.

Merve N. / Aslı T. 

2.

KEY SOLUTION (Ceren E. / Dilek K.K.)

3.

İbradı (Belinay S. / Medine A.)

4.

Başak B./ İrem T.

 

U14 KADINLAR

1.

NİS VOL. AKD.(Tuğçe EKİCİ-Serra Yağmur GÜNEY)

2.

AÇI KOLEJİ (CEREN ÖZARSLAN-MAYA TOPÇUOĞLU)

3.

ANTALYA 1907 SK. – 6 (Meriç BULUT-Hatice Sena SEYHAN)

4.

AÇI KOLEJİ 2 (IRMAK DEVELİ – EYLÜL İPKİN)

 

U16 ERKEKLER

1.

Y.Ege TAŞ – Şeref Kaan YARAR

2.

Yalnız Kurtlar (Abtin RANJBAR -Arda YILMAZ)

3.

Antalya Gençlik ve Spor Kulübü (Kayra Göktürk ÜSTÜN-Hüseyin Miraç GÖKKAYA)

4.

Şahinler (Mehmet Enes EROL -Melih Görkem MANGIRCI)

U18 KADINLAR

1.

AKDENİZ BİLGİ (Gülse Çelikel-Ceylin Sayar)

2.

İrem Can TOPEL-Zehra Ilgım Katre GÖKLÜ

3.

Bahar DOĞAN-Evin Adar YILDIZ

4.

GÖKKUŞAĞI (Damla ÜRER-Naz Elçin YILDIRIM)

BEACH TOUR ETAPLARI FARKLI İLLERDE DEVAM EDİYOR

Özellikle yaş gruplarına ve hobi sporcularına yönelik Beach Tour yerel turnuvaları, Balıkesir Erdek Kiraz Beach’te, Bursa Nilüfer’de, Samsun TVF Plaj Voleybolu tesisinde, İstanbul Maltepe’de önümüzdeki ay içerisinde başlayacak. Katılım için turnuva sayfaları plaj.voleybolpark.com’da bu hafta içinde açılacak ve kayıtlar alınacaktır. Kayıtlar ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda yer almaktadır.

TVF Plaj Voleybolu genel takvim duyurumuz ve diğer tüm turnuvalarımız bu linkte yer almaktadır.

https://tvf.org.tr/plaj-voleybolu/tvf-plaj-voleybolu-2023-takvimi-ve-sezon-sonu-bireysel-siralama-para-odulu-dagilimi-duyurusu/

YAKLAŞAN BEACH TOUR TURNUVALARI:

Balıkesir Erdek Beach Tour – 2-4 HAZİRAN 2023 – Pro Açık Kadın Ve Pro Açık Erkek toplam 20.000 TL para ödüllü )Kiraz Beach’de
İstanbul Beach Tour – 16-18 HAZİRAN 2023
Bursa Beach Tour – 16-18 HAZİRAN 2023
Samsun Beach Tour – 16-18 HAZİRAN 2023

SON KAYIT TARİHİ:

Balıkesir Erdek Beach Tour – 31 Mayıs
İstanbul Beach Tour – 10 HAZİRAN 2023 18:00
Bursa  Beach Tour – 11 HAZİRAN 2023  – 18:00
Samsun Beach Tour – 12 HAZİRAN 2023  – 18:00

KAYIT YÖNTEMİ:

U12 U14 (2vs2) U16 U18 U20 Hobi Açık Yetişkinler ve Pro Açık Yetişkinler kategorilerinde kayıtlar https://plaj.voleybolpark.com/ web sitesinden alınacaktır. Turnuva sayfaları açılmıştır.

Katılım gösterecek sporcular eğer daha önce plaj voleybolu web sisteminde kayıtları yok ise önce siteye “KAYIT OL” butonuna basıp ilgili sayfadan SPORCU kaydı yapacaklar. Daha önce kayıt yapanların tekrar kayıt yapmalarına gerek yoktur. Yeni kaydolanların üyelikleri TVF tarafındanonaylanmalıdır. O yüzen önce antrenörlerimizin,kaydolan sporcularını liste halinde TVF’nin plajorganizasyon@tvf.org.tr adresine iletmelerini rica ediyoruz. Bireysel kayıt yaptıranlar ise bireysel olarak aynı emaile ad soyadları ile kimlik fotoğrafı, sağlık raporu ve dekontlarını göndermelidir. Böylece kayıtlar TVF tarafından sistemde onaylanacak ve sporcular sisteme giriş yapıp turnuvaya kaydolup takım oluşturabilecekler.

Daha önceden üye olanlar ve yeni kayıt yapıp, TVF tarafından kaydı onaylananlar “GİRİŞ” butonuna basıp siteye giriş yapabilir ve sonra katılmak istediği turnuva kategorisinin altında yazan “Kayıt Ol” butonuna basıp turnuvaya bireysel olarak kayıt yapabilir. Bu noktada işlem bitmiyor.

Tüm takım üyeleri tek tek turnuvaya bireysel kayıt yaptıktan sonra takım üyelerinden birinin(ama sadece birinin) siteye GİRİŞ yapıp, ilgili sayfaya gidip “TAKIM OLUŞTUR butonuna basıp o turnuvaya kaydolan takım arkadaşını (ya da arkadaşlarını) seçip takım oluşturması gerekiyor. Kesin kayıt işlemi, takım oluşturunca gerçekleşmiş oluyor.

Antalya Beach Tour 2.Etap turnuvasına katılacak olan her bir katılımcının plaj voleybolu lisans evraklarını (daha önce 2023 için lisans çıkarmadıysa) TVF’ye teslim etmesi gerekiyor. Önce her bir katılımcının bu evrakların fotoğrafını ya de taranmış halini en son kayıt tarihine kadar plajorganizasyon@tvf.org.tr adresine e-mail atması gerekiyor. (Kulüp olarak katılım gösteren antrenörlerimiz evrakları toparlayıp Antalya Plaj Voleybolu tesisine turnuvadan önce teslim etmeli.) Bireysel olarak katılanlar evraklarını kendileri e-mail atabilirler ve e-mail attıktan sonra çıktılarını turnuva yoklamasına getirebilirler. Evrak çıktılarının teslimi için son süre turnuva sabahı yapılacak yoklamadır.

Plaj Voleybolu lisans evraklarını geçen turnuvada verenlerin tekrar vermelerine gerek yoktur. Onlar sadece turnuva katılım ücretini 100 TL dekontunu iletmelidir. (E-mail olarak)

Beach Tour turnuvası giriş ücreti kişi başı 100 TL’dir. Giriş ücretleri TVF hesabına yatırılmalı ve dekontları yine e-mail atılmalıdır.

ÖNEMLİ NOT: Beach Tour turnuvaları amatör turnuvalardır. Pro Beach Tour turnuvaları ile karıştırılmamalıdır. Beach Tour turnuvalarında önemli olan hobi, kitlesi ve genç yaş gruplarına düzenli olarak plaj voleybolu sporunu yaptırmaktır. Bu turnuvaların içinde Pro Açık kategorisi ile de profesyonel sporcuların antrenman maçları yapabileceği ortam yaratmak hedeflenmektedir. Bazı Beach Tour turnuvalarında para ödülü sponsor olması halinde olabilir. Profesyonel bir organizasyon kurgusu da bulunmamaktadır. Pro Beach Tour turnuvaları önümüzdeki günlerde ayrıca duyurulacak.

Farklı illerde Beach Tour etapları düzenlemek isteyen kurumlar /firmalar oguz.degirmenci@tvf.org.tr‘ye başvuruda bulunabilir. Gerekli şartlar kendilerine iletilecektir.

Bu turnuvalara ferdi plaj voleybolu lisansı çıkararak katılım sağlanır. Genel olarak aşağıdaki yaş kategorilerinde erkekler ve kadınlar (kızlar) için ayrı ayrı kayıtlar alınacaktır. Bir kategorinin oluşması için en az 3 takım olması gerekmektedir.

Hobi Açık – (yaş ve seviye fark etmiyor)
Pro Açık – (yaş ve seviye fark etmiyor fakat daha iddialı olan profesyonel seviye sporcuların katılabileceği kategori)
Kulüpler U20 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2004 ya da sonrasında doğmuş olmalı)
Kulüpler U18 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2006 ya da sonrasında doğmuş olmalı)
Kulüpler U16 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2008 ya da sonrasında doğmuş olmalı)
Kulüpler U14 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2010 ya da sonrasında doğmuş olmalı) 4×4 (4 kişilik takımlar)
Kulüpler U14 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2010 ya da sonrasında doğmuş olmalı) 2×2 (2 kişilik takımlar)
Kulüpler U12 – Kızlar ve Erkekler (1 Ocak 2012 ya da sonrasında doğmuş olmalı) 4×4 (4 kişilik takımlar)

Kulüp olarak katılım mümkündür. Kulüp takımlarının fikstürdeki görünümü̈ KULÜP ADI (Sporcu 1 Adı ve Soyadının baş harfi / Sporcu 2 Adı ve Soyadının baş harfi) şeklinde olacaktır.

Kulüp adı yanında ya da yerine Sponsor ismi de kullanılabilir. Kayıt yine yukarıdaki şekilde SPONSOR ADI (Sporcu 1 Adı ve Soyadının baş harfi / Sporcu 2 Adı ve Soyadının baş harfi) şeklinde olacaktır.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), müracaat sayısına göre yaş gruplarını değiştirme hakkına sahiptir. Yaş grubunun birinde oynayan oyuncular aynı turnuvada bir başka kategoride oynayamazlar.

Oyuncuların spor yapmaları için herhangi bir engeli bulunmamalıdır.  FIVB, CEV ve TVF tarafından ceza almamış olmalı.

Sporcuların kendi yiyecek ve içecekleri (su dahil) kendileri temin etmelidir.

Turnuvalara, Rus ve Belaruslu sporcular katılamamaktadırlar.

Lisans belgeleri içinde en az 3 hafta önce alınmış sağlık raporu mutlaka aranacaktır. Voleybol sezonu için lisans çıkarmış sporcuların tekrar sağlık raporu çıkarmalarına gerek yoktur fakat mutlaka lisans fotokopisi ya da sağlık raporu fotokopisi diğer evraklarla birlikte verilmelidir.

Her katılımcı sporcu TVF karar ve talimatlarını kabul etmiş sayılır ve tüm sporcuların bu kurallara uymaları zorunludur.

TVF’nin düzenlediği organizasyona katılacağını beyan etmiş olmalarına rağmen katılmayan takımlar, TVF Yönetim ve Disiplin Kurulları tarafından verilecek her türlü kararı kabul etmiş sayılırlar.

Müsabakalara katılacak takımlara yemek, içecek, seyahat ve konaklama için ödeme yapılmayacaktır.

Forma zorunluluğu bulunmamaktadır fakat takımlar sahaya kendi formaları ile çıkmak isterlerse kendi formalarını kendileri temin ederler ve bu formaların TVF standartlarına göre temin ettirilmesi gerekir.

Takımlar kendileri ile ilgili belge, bilgi, program ve çoğaltılması gereken materyaller ile bunların kullanım hakları konusunda tüm yetkinin TVF’de olduğunu kabul eder.

Takımlar herhangi bir kulüp ismiyle yarışabilecekleri gibi sponsor ismi de kullanabilirler. Ayrıca kendi belirledikleri isim altında da yarışabilirler. Kullanılan takım isimlerinin spor ahlak ve kurallarına uyması gerekmektedir.

Katılım sayılarına göre turnuva formatları ayrıca belirlenecektir. Web sitesinde turnuva formaları belirtilir.

Katılımın yoğun olması durumunda turnuva gün sayısı uzatılabilir. Hafta içi de müsabakalar oynatılabilir. (mesai saatleri sonrası)

Takımlar sahaya antrenör ile ya da antrenörsüz çıkabilir. Antrenörü bulunan takımlarda antrenörün belge/vizeye sahip olması zorunludur. Voleyboldaki antrenörlük belgesine bakılır. Kayıt esnasında antrenörün belirtilmesi ve belgesinin bir kopyasının TVF görevlisine teslim edilmesi gerekmektedir.

Turnuvaların yoklamaları ayrıca katılımcılara bildirilecektir. Müsabakalara kayıt yaptırıp geçerli bir mazereti olup önceden haber vermeyip maça çıkmayanlar sonraki turnuvalara alınmayacaklardır. Web sitesinde belirtilen son katılım tarihine ve turnuvadan çekilmek için verilen son tarihe uyulmalıdır.

GİRİŞ ÜCRETİ ve LİSANS ÜCRETİ UYGULAMASI

Takımlar müsabakalara katılmak için kişi başı 100 TL lisans ücreti ve 100 TL katılım ücreti olmak üzere toplam 200 TL’yi TVF’nin TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB) KIZILAY ŞUBESİ (ŞUBE KODU:138) TR02 0003 2000 138 000 000 30526 IBAN numaralı hesabına yatırıp (Katılım bedelleri yalnızca bu hesaba yatırılacaktır) dekontunu TVF’ye göndereceklerdir. Açıklama kısmında “……. (Buraya takımın adı yazılmalı) Takımı Antalya Beach Tour …. (Sporcu adı ve soyadı yazılmalı) lisans ve katılım ücreti” ibaresinin bulunması gerekmektedir. Takım adının ve sporcu isminin muhakkak belirtilmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: 2023 için 100 TL lisans ücretini bir kere yatırmak gereklidir. 2023’teki ikinci turnuva ve sonrası için tekrar lisans ücreti gerekmemektedir. Sadece katılım ücreti gerekli olacaktır. Katılım ücreti ve lisanslar son kayıt tarihine kadar yatırılmış ve plajorganizasyon@tvf.org.tr adresine dekontlar gönderilmiş olmalıdır.

Turnuvaya yeter sayıda takım başvurmadığı takdirde turnuva iptal edilebilir, kategori(ler) iptal edilebilir veya birleştirilebilir.

2’ye 2 kategorilerde kulüp takım kadrosuna en fazla iki kişi yazabilir. Yedek oyuncu yoktur.

4’e 4 kategorilerde kulüp takım kadrosuna en fazla dört kişi yazabilir. Yedek oyuncu yoktur. Takım sahaya mecbur kalırsa 3 kişi ile de çıkabilir fakat oyuncu sayısı ikiye düşerse o takım o maçta hükmen mağlup ilan edilir.

Derece alan ilk 4 takıma madalya verilecektir.

Müsabakalarda 1 baş 1 masa hakemi görev alacaktır.

Katılımcılar Beach Tour puanı kazanacaklardır. Bu puanlar Pro Beach Tour giriş sıralamasında kullanılmaktadır.

FIVB kuralları geçerlidir.

Bu Yazıya Oy Verin