Eda Erdem Dündar ve Giovanni Guidetti, Küba Galibiyetini Değerlendirdi

A Bayan Voleybol Milli Takımımız, 2018 FIVB Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası B Grubu’ndaki beşinci ve son maçında bugün (04 Ekim 2018, Perşembe), karşılaştığı Küba’yı 25-12, 25-14, 23-25 ve 25-7‘lik setlerle 3-1 mağlup etti. Bu sonucun ardından grubunu 3. sırada tamamlayarak bir üst tura yükselen Millilerimizde kaptan Eda Erdem Dündar ile başantrenör Giovanni Guidetti karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında galibiyeti değerlendirdi.

A Bayan Milli Takım kaptanı Eda Erdem Dündar karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada; “Üçüncü set dışında iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Sahada kendi ritmimizi bulmaya çalıştık. Grubumuzu 3. sırada tamamladığımız için mutluyum. Şimdi 2. tur karşılaşmaları için Osaka’ya gideceğiz. Orada zorlu karşılaşmalar oynayacağız. Oynayacağımız karşılaşmalara kendimizi hazırlamalıyız. Bugünkü rakibimiz Küba’nın gerçekten yetenekli oyuncuları olduğunu düşünüyorum. Çok genç bir kadroya sahipler ama önümüzdeki yıllarda daha iyi noktalara gelebilirler. Rakibimizi de oynadığı oyundan ötürü tebrik ediyorum” dedi.

A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti ise; “İyi oynadık. Maçtan 3 puanla ayrıldık ama üçüncü sette oynadığımız oyundan memnun değilim. Osaka’da oynayacağımız karşılaşmalara odaklanacağız. Kanada ve Bulgaristan’a karşı iyi bir oyun sergiledik ama İtalya ve Çin karşısında daha iyi mücadele edebilirdik. Blok-defans kurgumuzu ve hücumlardaki etkinliğimizi geliştirmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Oy Verin