CEV Plaj Voleybolu Continental Cup 2. Turu’nda Heyecan Başlıyor

Plaj voleybolunda Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılacak ülkelerin belirleneceği CEV Avrupa Kıtası Elemeleri 2. Raunt, 6-9 Mayıs tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Balçova Belediyesi ve SWS Sports, Beach-It işbirliği ile İzmir İnciraltı Spor Tesisleri’nde düzenlenecek.

Kadınlarda Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Slovenya, Polonya, Yunanistan, Finlandiya, Çekya ve Belarus, erkeklerde yine Türkiye’nin yanı sıra Slovenya, Litvanya, İtalya, Macaristan, Letonya, Estonya ve İngiltere mücadele edecek. Toplam 16 ülkeden 64 sporcunun yer alacağı CEV Continental Cup’da gruplarını ilk 5’te tamamlayan ülkeler, final biletini alacak. CEV Plaj Voleybolu Continental Cup’ta final mücadeleleri ise Haziran ayında Hollanda’da düzenlenecek.

Koronavirüs pandemisi önlemleri kapsamında alınan kararlar gereği, tüm karşılaşmalar seyircisiz oynanacak. Turnuva boyunca, oyun sahası, takım benchleri, antrenman sahaları, tribünler ve maç topları her müsabaka öncesinde ve sonrasında dezenfekte edilecektir.

Şampiyona, 6 Mayıs’ta kadınlar serisiyle başlayacak. Erkekler kategorisinde ise ilk maçlar 7 Mayıs Cuma günü oynanacak. Yarı final ve final müsabakaları da hem İzmirTube, hem de CEV’in Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Kadınlar maç programına ulaşmak için tıklayınız.

Erkekler maç programına ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin