World League G2 Grubu Basın Toplantısı Gerçekleşti

16-17-18 Haziran 2017 tarihlerinde, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Jiangsu eyaletinde bulunan Kunshan şehrinde oynanacak 2017 FIVB World League İkinci Grup G2 Grubu müsabakaları öncesinde, bugün (15 Haziran 2017 Perşembe), takımların konakladığı Tonino Lamborghini Hotel’de turnuvanın basın toplantısı gerçekleşti. Toplantıya, A Erkek Voleybol Milli Takımımızın Başantrenörü Josko Milenkoski ve takım kaptanımız Arslan Ekşi’nin yanı sıra; ev sahibi Çin A Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Raul Lozano ve takım kaptanı Weijun Zhong, Avustralya A Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Mark Lebedew, Japonya A Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Yuichi Nakagaichi ve takım kaptanı Hideomi Fukatsui katıldı.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan A Erkek Voleybol Milli Takım Başantrenörü Josko Milenkoski, “Ankara etabında çok iyi bir performans ortaya koyduk ve büyük bir avantaj elde ettik. Fakat Japonya’da aldığımız kötü sonuçlarla avantajımızı yitirdik. Sakatlıklarımız devam ediyor ve en iyi oyuncularımız maalesef burada değil. Bu durum, kadrodaki genç oyuncularımız için önemli bir fırsat. Genç oyuncularımız, World League’de gösterecekleri performansla Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalleri’nde yer alma imkanı yakalayabilirler. Tüm olumsuzluklara rağmen en iyi oyunumuzu oynamak ve turnuvadan keyif almak istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız” şeklinde ifadelerde bulundu.

Takım kaptanımız Arslan Ekşi ise, “World League’de 6 maçı geride bıraktık. Ankara’da oynadığımız ilk üç karşılaşmayı, iyi bir mücadele ortaya koyarak kazandık. Fakat Japonya ayağında, uzun bir seyahat ve sakatlıkların da etkisiyle istediğimiz oyunu oynayamadık. Şu an Japonya’da oynadığımız müsabakalara göre daha iyi durumdayız. Kunshan’da bizi birbirinden zorlu üç karşılaşma bekliyor. Dörtlü Finaller’e kalmak için tüm karşılaşmaları kazanıp diğer sonuçları beklemek durumundayız” dedi.

Millilerimiz yarın (16 Haziran 2017 Cuma), G2 Grubu’ndaki ilk karşılaşmasında, Türkiye saati ile 14.00’te, ev sahibi Çin ile mücadele edecek. Müsabakayı TRTSpor naklen yayınlayacak.

Bu Yazıya Oy Verin