Milletler Ligi 2. Hafta Karşılaşmalarının Basın Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele eden A Bayan Voleybol Milli Takımımız, 28-30 Mayıs 2019 tarihlerinde, TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı Voleybol Milletler Ligi’nin ikinci hafta karşılaşmalarında Almanya, Japonya ve Rusya ile mücadele edecek.

FIVB Voleybol Milletler Ligi’nin ikinci hafta karşılaşmaları öncesinde, bugün (27 Mayıs 2019, Pazartesi), The Crowne Plaza Hotel’de düzenlenen basın toplantısına, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti, takım kaptanı Meryem Boz ile diğer takım başantrenörleri ve takım kaptanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu ‘’Hepiniz hoş geldiniz. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak Almanya, Rusya ve Japonya’yı ve FIVB temsilcilerini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Türkiye olarak Milletler Ligi’ne iyi bir başlangıç yaptık. Bu hafta Türkiye’de istediğimiz sonuçları almak istiyoruz. Katılan tüm ülkelere başarılar diliyorum.’’ dedi.

Almanya takım kaptanı Denise Hanke ‘’Burada olduğum için çok heyecanlıyım. Aynı zamanda takımımda çok büyük heyecan duymakta. Organizasyonun çok güzel olduğunu belirtmek isterim. İyi bir hafta geçirdik, tüm takımlara başarılara dilerim ‘’ dedi.

Almanya Başantrenörü Felix Koslowski ise; ‘’Öncelikler organizatörlere, Türkiye’ye güzel misafirperverliği için teşekkür ederim. Takım olarak burada elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız’’ dedi.

Japonya takım kaptanı Nana Iwasaka ‘’Burada bulunduğum için mutluyum. Organizasyonun çok güzel geçeceğini düşünüyorum. VNL’nin ilk haftasında istediğimiz sonuçları alamadık, umarım bu hafta iyi sonuçlar alırız. Tüm takımlara başarılar dilerim’’ dedi.

Japonya Başantrenörü Kumi Nakada ise; FIVB organizatörlerine ve Türkiye Voleybol Federasyonu’na bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum. Takım halinde ilk hafta istediğimiz sonuçları alamadık. Bu hafta oynayacağımız karşılaşmalarda iyi sonuçlar almak istiyoruz. Herkese başarılar diliyorum” dedi.

Rusya Takım Kaptanı Ekaterina Efimova’’ Maçların başlamasını büyük bir heyecanla bekliyoruz. Bu güzel organizasyon için hepinize teşekkür ederim’’ dedi.

Rusya Başantrenörü Alexander Krasilnikov ise; ‘’Burada bulunmaktan çok mutluyuz. Organizasyon açısından her şey çok güzel. Türkiye Voleybol Federasyonu’na teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye Takım Kaptanı Meryem Boz “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl Milletler Ligi bizim için çok güzel geçmişti. Bu yıl da güzel bir başlangıç yaptık. Genç bir takıma sahibiz. Takım uyumunu yakalamamız ve daha iyi oynamamız için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Federasyonumuza bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum. Ankara seyircisinin önünde oynamak için sabırsızlanıyoruz. Tüm Ankaralı voleybol severleri karşılaşmalara bekliyoruz” dedi.

Türkiye Başantrenörü Giovanni Guidetti ise; ‘’Herkese merhabalar, burada FIVB ve federasyonumuza teşekkür etmek istiyorum. Güzel bir organizasyon olacak. Burada Almanya, Rusya ve Japonya takımlarını ağırlıyoruz. İnanıyorum ki Ankara seyircisi bizi yalnız bırakmayacaktır” ifadelerinde bulundu.

Filenin Sultanları, ilk gün Japonya, ikinci gün Almanya ve üçüncü gün ise Rusya ile saat 17.30’da karşı karşıya gelecek. Millilerimizin oynayacağı tüm karşılaşmalar, S Sport 2 ve S Sport Plus naklen yayınlanacak. S Sport Plus uygulamasına ulaşmak için tıklayınız.

Voleybol Milletler Ligi’nin 2. haftasının maç programı şu şekilde:

28 Mayıs 2019, Salı
14.30 Rusya – Almanya (S Sport 2)
17.30 Türkiye – Japonya (S Sport 2)

29 Mayıs 2019, Çarşamba
14.30 Japonya – Rusya (S Sport 2)
17.30 Türkiye – Almanya (S Sport 2)

30 Mayıs 2019, Perşembe
14.30 Japonya – Almanya (S Sport 2)
17.30 Türkiye – Rusya (S Sport 2)

A Bayan Milli Takımımız, 18-20 Haziran 2019 tarihleri arasında Voleybol Milletler Ligi’nin beşinci ve son haftasında da Ankara’da sahne alacak. Millilerimiz, TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı beşinci ve son haftada da; Belçika, Brezilya ve İtalya ile mücadele edecek.

Bu Yazıya Oy Verin