Filenin Sultanları, Voleybol Milletler Ligi’nde A.B.D. Etabı’nı 3’te 3 İle Tamamladı

2018 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele eden A Bayan Milli Takımımız, A.B.D. Etabı’ndaki üçüncü ve son maçında bugün (18 Mayıs 2018, Cuma) Polonya ile karşı karşıya geldi.

A.B.D.’nin Lincoln şehrinin ev sahipliği yaptığı Voleybol Milletler Ligi’nin ilk haftasında Bob Devaney Sports Center’da oynanan mücadelede rakibi Polonya’yı 25-21, 25-17 ve 25-23‘lük setlerle 3-0 mağlup eden Millilerimiz, Voleybol Milletler Ligi’nin ilk haftasını 3’te 3 yaparak namağlup olarak tamamladı.

Bu sonucun ardından Filenin Sultanları, Voleybol Milletler Ligi ‘nin ilk haftasında oynadığı üç maçı da kazanarak genel puan durumunda 8 puanla 2. sırada yer aldı. Genel sıralamaya ulaşmak için tıklayınız.

TÜRKİYE – POLONYA: 3-0
SALON: Bob Devaney Sports Center
TÜRKİYE: Cansu, Meryem, Eda, Zehra, Şeyma, Meliha, Simge (L) (Ebrar, Kübra, Gamze)
POLONYA: Smarzek, Kakolewska, Medrzyk, Efimienko-Mlotkowska, Grajber, Plesnierowicz, Wijtowska (L) (Lukasik, Twardowska, Mucha, Nowicka, Polanska)
SETLER: 25-21, 25-17, 25-23
HAKEMLER: Andrew Robb (Kanada), Luiz Henrique Coutinho de Oliviera (Brezilya)

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

A.B.D. Etabı’ndaki diğer mücadelede ise; ev sahibi A.B.D. İtalya’yı 25-21, 25-18 ve 25-21‘lik setlerle 3-0 mağlup etti.

A Bayan Milli Takımımız, Voleybol Milletler Ligi’nin ikinci haftasında ise; 22-24 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara’da sahne alacak. Millilerimiz, TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı ikinci haftada; Brezilya, Dominik Cumhuriyeti ve Arjantin ile mücadele edecek. Milli Takımımız, ilk gün Brezilya, ikinci gün Dominik Cumhuriyeti ve üçüncü gün ise Arjantin ile saat 17.00’da karşı karşıya gelecek. 

Millilerimizin Ankara’da oynayacağı karşılaşmalara bilet almak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin