Eda Erdem Dündar ve Giovanni Guidetti, Brezilya Galibiyetini Değerlendirdiler

2018 FIVB Voleybol Milletler Ligi yarı final maçında bugün (30 Haziran 2018, Cumartesi), karşılaştığı rakibi Brezilya’yı 25-23, 25-23 ve 25-22‘lik setlerle 3-0 mağlup ederek adını ilk kez finale yazdıran A Bayan Voleybol Milli Takımımızda takım kaptanı Eda Erdem Dündar ile başantrenör Giovanni Guidetti karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında galibiyeti değerlendirdi.

A Bayan Voleybol Mili Takım kaptanı Eda Erdem Dündar karşılaşmanın ardından yaptığı değerlendirmede; “Şu an da hissettiğim duyguları tarif edecek kelime bulamıyorum. Sadece söyleyebilirim ki takımımla gurur duyuyorum ve yarın ki karşılaşma için çok heyecanlıyım. Bugün harika bir iş başardık. Rakibimiz Brezilya’ya çok fazla saygı duyuyorduk, gerçekten çok iyi organize olan bir takımlar. Karşılaşma boyunca sabır ve konsantrasyonla oynadık. Kazanmamızdan dolayı çok mutluyum.” dedi.

A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti ise; “Şu anda bir rüyada gibiyim ve bu rüyanın devam etmesini istiyorum. Bazen oyuncularımın gösterdikleri performans karşısında şaşıracak olan ilk kişi benim. Oyuncularım her zaman sahada inanılmaz kalpleri ve yetenekleriyle mücadele ediyorlar. Bu mücadeleyi ortaya koymadan böyle zaferleri elde etmekte, bu noktalarda olmamız da zor. Bu zafer, bizim için gerçekten büyülü bir olay. Bir gün dinlenme fırsatı bulduk ve bugün sahaya daha dinç bir şekilde çıktık. Oyuncularımı tebrik ediyorum, sahada mucizeyi başardılar. Bu zafer, takım olarak nasıl bir büyük bir potansiyele sahip olduğumuz anlamına da geliyor. ” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Oy Verin