A Bayan Milli Takımımızın Kaptanı Eda Erdem Dündar, Sırbistan Galibiyetini Değerlendirdi

2018 FIVB Voleybol Milletler Ligi 6’lı Finalleri’nde B Grubu’ndaki ikinci ve son maçında bugün (28 Haziran 2018, Perşembe), karşılaştığı rakibi Sırbistan’ı 20-25, 25-21, 25-18, 18-25 ve 16-14‘lük setlerle 3-2 mağlup eden A Bayan Voleybol Milli Takımımızda takım kaptanı Eda Erdem Dündar ile başantrenör Giovanni Guidetti karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında galibiyeti değerlendirdi.

A Bayan Voleybol Mili Takım kaptanı Eda Erdem Dündar karşılaşmanın ardından yaptığı değerlendirmede; “Kazanmaktan dolayı çok mutluyuz. İlk sette oyunu elimizde tutamadık. İkinci sette, takım olarak ritmimizi bulduk ve seti kazanmayı başardık. Dördüncü sette ise; oyunumuzda kendi yaptığımız hatalarımızdan dolayı düşüş yaşadık ama tie-break setinde takım olarak gösterdiğimiz performans inanılmazdı. Tüm takımla gurur duyuyorum. Şansımızın yarın oynayacak A.B.D.-Sırbistan maçına bağlı olduğunu biliyoruz ancak yine de bu turnuvaya devam edemezsek, genç oyunculardan kurulan takımımızın performansından dolayı memnunum.” dedi.

A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti ise; “Oyuncularıma gerçekten teşekkür etmek istiyorum çünkü iki gün içinde 10 set oynadılar ve 10 set için de savaştılar. Özellikle oyuncularım için mutluyum, çünkü Sırbistan gibi büyük bir takıma karşı bir zafer elde etme şansı yakaladılar. Belki bugün, onların da söylediği gibi, çok iyi oynamadılar ama yine de, bence, özellikle blok ve savunmada çok iyi bir takımlar. Rakibimiz, bugün gerçekten savunmada çok iyiydiler. Ayrıca her iki antrenör de bugün karşılaşma içerisinde çok fazla değişiklik yaptı. Bizim tarafımıza bakacak olursak; oyuna giren her oyuncu, yürekleriyle sahaya çıkıp mücadele ettiler.” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Oy Verin