2017-2018 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim, Bilgilendirme Semineri Yapılacak

6-12 Eylül 2017 tarihleri arasında, Antalya’da, 2017-2018 sezon öncesi hakem ve gözlemci gelişim, bilgilendirme semineri sonrasında, klasmanların yeniden belirlenebilmesi için sınav yapılacaktır. Söz konusu sınava tüm gözlemci, uluslararası ve ulusal hakemlerin katılması zorunludur. Yapılacak sınav sonucuna göre; gözlemci ve hakemler, aşağıda belirtilen kriterler neticesinde klasmanlara ayrılacaklar.

GÖZLEMCİLER
Yapılan sınav sonucunda almış oldukları notun yüzde 70’i ile (MGHK) Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu’nun takdir ettiği yüzde 30’u notunun toplamı sonucuna göre yüksek puan alan 35 gözlemci A klasmanına, diğer gözlemciler ise B klasmanlarına ayrılacaklar.

HAKEMLER
Sınav sonucunda almış oldukları notun yüzde 70’i ile sezon içerisinde almış oldukları gözlemci puan ortalamasının yüzde 10’u ve MHGK takdir notunun yüzde 20’si neticesinde oluşan puan durumuna göre yüksek puan alan 50 hakem A klasmanına, 20 hakem AB klasmanına, 150 hakem B klasmanına ve diğer hakemler de C klasmanlarına ayrılacaklar.

KLASMAN DIŞI
Sınav sonucunda yüzde 50 puanın altında kalan hakem ve gözlemciler, MHGK’nın takdir değerlendirmesi yapılmaksızın klasman dışı kalacaklar.

Klasman dışı kalan hakem ve gözlemcilere Federasyon müsabakalarında görev verilmeyecek olup; sadece 2017-2018 sezonu için kendi illerindeki müsabakalarda görev alabilecekler.

Bu Yazıya Oy Verin