Üstündağ’dan Anadolu Ajansı’na Kutlama

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Anadolu Ajansı’nın (AA) kuruluşunun 97. yılını kutladı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Anadolu Ajansı’nın 97. kuruluş yıl dönümünü nedeniyle, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AA’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden önce kurulduğuna dikkati çekerek, “Anadolu Ajansı, 97 yıldır, değişen, büyüyen, gelişen ülkemizin, dünyadaki sesi oldu. İlk yıllarında kurtuluş mücadelemize birebir tanıklık eden AA, bugün siyasetten sanata, bilimden spora kadar her alanda, kalitesinden taviz vermeden ilkeli haberciliğini sürdürüyor. Özellikle amatör spor dallarına desteğini esirgemeyen AA’nın, futbolla dolu spor sayfalarında yer bulmamız açısından önemi büyük. AA’nın 97. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, bu vesileyle de Türk sporuna verdiği destek için bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatlarıyla, Kurtuluş Savaşı’nın ilk yıllarında “Anadolu’nun sesini dünyaya duyurmak” amacıyla 6 Nisan 1920’de kuruldu.

Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadelenin propagandasında büyük önem taşıdığına inandığından, Anadolu Ajansı’nın yurt çapında etkinlik kazanması ve işleyişiyle yakından ilgilendi.

 

Bu Yazıya Oy Verin