TVF’den Hakem ve Gözlemcilerimize Büyük Destek

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından Ankara The Green Park Otel’de, 11-16 Eylül 2018 tarihleri arasında 3 grup halinde düzenlenecek 2018-2019 sezon öncesi “Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri”, bugün (11 Eylül 2018, Salı) başladı.

330 hakem, gözlemci ve il temsilcisinin katıldığı seminerin ilk grup eğitimi, 13 Eylül 2018 Perşembe günü yapılacak sınavın ardından sona erecek.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ‘’Gözlemcilerimizin ve uluslararası ve üst klasman hakemlerimizin müsabakalara giderken tek tip kıyafetle gitmelerini en başından beri arzu ediyorduk. Sizlere verdiğimiz sözü bugün itibariyle yerine getirmiş bulunuyoruz. Hakemlerimizin ölçüleri alınarak hazırlanacak takım elbiseleriniz, lig öncesinde sizlere sunulacak. Böylece artık müsabakalara giderken tek tip kıyafet ile gidebileceksiniz. Bu konuda destek veren sponsorlarımıza ve kurul üyemize çok teşekkür ediyorum.

Yeni sezon itibariyle hakem ücretlerimize de %20 ile %40 arasında zam yaptık. Bunu da yeni sezon öncesinde hayata geçirerek sizlere sunacağız. Yeni sezonda tablet sistemine geçiyoruz. %50’lik kısmını Federasyon bütçesinden, diğer kısmını sponsorlarımızdan sağlayacağız. Bu yeniliği de size sunacağız. Gelişen teknolojiyle birlikte bizde kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz.’’ dedi. 

Seminerin açılışına TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, MHGK Başkanı Aziz Yener, MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, Ankara Voleybol İl Temsilcisi Selahattin Karayel, Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu (VHGF) Başkanı Çetin Ok ve MHGK üyeleri katıldı.

Ankara Voleybol İl Temsilcisi Selahattin Karayel konuşmasında Türkiye’nin dört bir yanından gelen hakem, gözlemci ve il temsilcilerimizi Başkentimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: ‘’Seminer süresince ev sahibi olarak tüm ekibimizle birlikte sizlere yardımcı olmaya hazırız. Sizleri burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Hepiniz hoş geldiniz. Seminerimizin düzenlenmesinde büyük katkıları olan TVF Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ dedi.

VHGF Başkanı Çetin Ok ‘’2018-2019 sezon öncesi “Hakem ve Gözlemci Gelişim- Bilgilendirme Semineri’ne hepiniz hoş geldiniz. Geçen sezon olduğu gibi seminerimizin hazırlanmasında büyük destek veren Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ’a, Yönetim Kurulu Üyelerine, MHGK Başkanımız ve üyelerine teşekkür ederiz. 2017 yılında göreve geldik. Bu tarihten itibaren hakemlerimize, gözlemcilerimize ve voleybol ailemize en iyi hizmeti vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. VHGF olarak en büyük gelirimiz sizlerden kesilen %5’lik bağışlardır. Bağışlarınızla vermiş olduğunuz desteklerden dolayı tüm illerimize yönetim kurulum adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca; göreve geldiğimiz günden bugüne kadar desteklerini esirgemeyen Federasyonumuza, Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulumuza teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni sezonun hepimize sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum’’ dedi.

MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı ise ‘’Her yıl olduğu gibi bu yılda seminerimizi 3 grup halinde düzenleyeceğiz. İlk grubumuz, 10-12 Eylül, 2. grubumuz 12-14 Eylül ve son grubumuz 14-16 Eylül tarihlerinde yapılacak. Seminerimizin rahat ve konforlu bir ortamda organize edilmesinde büyük katkıları olan Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ’a ve Yönetim Kurulu Üyelerimize kurulum adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yıl hakem ve gözlemcilik görevi yapmayan Voleybol İl Temsilcilerimizi de seminerimize davet ettik. Bu havayı ve ortamı görmelerini istedik. Sınavınız da hepinize başarılar diliyorum. 2018-2019 voleybol sezonunun Türk Voleybolu için hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ seminerdeki konuşmasında şunları söyledi: ‘’2018-2019 sezon öncesi “Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri’ne hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ben ve ekibim, bu göreve sizlere hizmet etmek için, yapılması gereken hizmetleri yapmak için talip olduk. Camiamızın teveccühü ile bu göreve geldik. Sizlerin her zaman yanında olacağımızı bilmenizi istiyorum. Bu yıl federasyonumuzun 60.yılı. Biz bir sloganla yola çıktık: ‘Hepimiz Aynı Takımdayız’. Hakemiyle, antrenörüyle, yöneticisiyle, oyuncusuyla, taraftarıyla voleybolun çatısı altında olan herkes aynı takımda. Biz bu takımın temsilcileri olarak çok nezih bir camiayı temsil ediyoruz. Her yönüyle örnek bir camiayız. Dünya’da ve Avrupa’da aldığımız başarılar buna bir örnek. Türk Voleybolu’nun her zaman üst sıralarda yer aldığını görüyoruz. Bununla bir kez daha gurur duyuyoruz. Federasyon olarak bu camianın ciddi emekçileri olan hakem ve gözlemcilerimize, nasıl bir destek sağlayabiliriz, neler yaratabiliriz, neler sunabiliriz konusunda çalışmalar yapıyoruz. Hakem ve Gözlemcilerimizin şartlarını iyileştirmeye çalıştık. Geldiğimiz günden bugüne kadar hep birlik ve beraberlik mesajı verdik. Buna ulaştığımıza inanıyorum. Bu seminerde, il temsilcilerimizin de aramızda olmasını, kuralları takip etmesini, yenilikleri öğrenmesini istedik. Bu sezon, yaş itibariyle hakemliğe ve gözlemciliğe veda eden emekçilerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. 2018-2019 Voleybol Sezonun hepimize hayırlı olmasını diliyorum’’dedi.

Uzun yıllar Türk Voleyboluna hakem ve gözlemci olarak hizmet etmiş ancak bu sezon yaş itibariyle hakem ve gözlemciliği bırakanlara TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve VHGF Başkanı Çetin Ok tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Ayrıca; Eğitmenliğini MHGK Başkanı Aziz Yener’in yaptığı, 2018-2019 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri’nde Vestel Venus Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi’nde mücadele eden kulüplerimizin antrenörlerinin katılımıyla Görüntülü Değerlendirme Sistemi (GDS) ile ilgili kurallar ve yenilikler anlatıldı.

Bu Yazıya Oy Verin