TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Teknik Toplantısı Yapıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından, Türkiye’de ve dünyada ilk kez, sadece kulüplerin katılımıyla oluşturulan ve dünyanın da en büyük plaj voleybolu kulüpler ligi olma özelliğini taşıyan TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Final etabının teknik toplantısı yapıldı.

TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, Sinop Belediyesi Özel Kalem Müdürü İsmet Damaroğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayan teknik toplantı TVF Plaj Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci’nin kulüpler ligi final etabıyla ilgili yaptığı teknik açıklamalarla sona erdi. 

TVF ve Sinop Belediyesi işbirliğinde düzenlenen final etabı, Sinop Kumkapı Halk Plajı’nda, Poyraz Spor Kulübü organizatörlüğünde, bugün 30 Haziran Cuma başladı. Maçlar 2 Temmuz 2017 Pazar günü sona erecek ve erkekler final maçı 16.00’da, bayanlar final maçı 17.00’de S-Sport’tan naklen yayımlanacak.

Final Etabına nasıl gelindi?

Bölgesel müsabakalar ve  Türkiye finali olmak üzere iki aşamalı olarak organize edilen TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi’nde bölgesel müsabakalar; Antalya, Ankara, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir, Mersin, Mardin ve Samsun olmak üzere dokuz şehirde sona erdi. Çift devreli lig usulüne göre yapılan maçlar sonunda bölgelere verilen kontenjanlara göre bu illerden çıkan en iyi 16 bayan, 16 erkek takımları Türkiye Finali’ne katılma hakkı kazandılar.

Final Etabı Statüsü ve Ödül

Grup + Tek eleme sistemine göre oynatılacak Final etabında; ilk sekize giren erkek ve bayan kulüplerine toplamda 68.000 TL para ödülü dağıtılacak. Aynı zamanda derece alan kulüplerin sporcuları, Pro Beach Tour puanı da kazanacak. 

Gruplara göre takımların listesi için tıklayınız.

Kulüpler Ligi Finalleri, maç programı (30 Haziran 2017 Cuma) için tıklayınız

Bu Yazıya Oy Verin