TVF Başkanı Üstündağ ve Filenin Sultanları, ‘Yarın Çok Genç Olacak’ Projesi Kapsamında Öğrencilerle Bir Araya Geldi

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar ile oyuncular Naz Aydemir Akyol, Fatma Yıldırım ve Aylin Sarıoğlu, çeşitli branşlardan milli sporcular İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesi kapsamında, Van, Ağrı ve Hakkari’den gelen öğrencilerle bir araya geldi.

Ankara Gölbaşı Vilayetler Evi’nde düzenlenen programda öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya gelen A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, daha sonra düzenlenen panelde kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı.

A Milli Kadın Voleybol Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar yaptığı konuşmada; ‘Böyle bir projede yer aldığımız için çok mutluyuz, bizleri burada ağırlayan, davet eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzde Olimpiyat Avrupa Kıta Elemeleri var. Geride bıraktığımız Avrupa Şampiyonası bizler adına çok keyifli geçti. Milli Takım olarak elde ettiğimiz Avrupa 2.’liği takımımızın özgüvenini arttırması açısından çok önemliydi. 7-12 Ocak tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek Olimpiyat Avrupa Kıta Elemeleri’nde Avrupa’nın en iyi 8 takımı olimpiyatlara katılabilmek için mücadele edecek. Grubumuzda güçlü takımlar var ancak hepsi daha önceden bildiğimiz, tanıdığımız ve yendiğimiz takımlar. Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nin sonunda sadece 1 takım Tokyo’daki oyunlara katılma hakkı elde edecek. Filenin Sultanları olarak güzel bir ivme yakaladık. Tüm Türkiye’nin de desteğini arkamızda hissediyoruz. Genç ve başarıya aç bir milli takıma sahibiz. Çok güzel bir Federasyon Başkanımız var. Kendisi bizler için bir baba. İlgi ve alakalı çok güzel. Hedefimiz, olimpiyat vizesi almak. O inançla da Hollanda’ya gideceğiz. Son Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiğimiz mücadeleyi, isteği, azmi, hırsı Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nde de göstereceğimizi düşünüyorum. Zor olacak ancak ülke olarakta zorları başarmaya alışığız. Umuyorum ki sizlerin de desteğiniz ile ocak ayında olimpiyatlara adımızı yazdıracağız” dedi.

Naz Aydemir Akyol; ‘Burada genç arkadaşlarla bir arada olduğum için kendi adıma çok mutluyum. Sizlere dokunabilmek, sizlerle sohbet edebilmek, sizler için ufacıkta olsa bir ışık olabilmek bizler adına çok değerli. Benim adıma unutulmaz bir deneyim oldu. Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri ile ilgili olarak da, tabiki de hedefimiz olimpiyatlara katılım hakkını alabilmek, Tokyo’da bayrağımızı, ülkemizi gururla temsil etmek. Sizlere söyleyebileceğim tek şey var. Hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin ve daima hayallerinizin peşinden gidin. Hayallerinizi gerçekleştirdikten sonra da hayallerinize geri dönün ve siz de bir gencin elinden tutun, onun hayallerine ulaşmasını sağlayın. Bunu başarabilmek, yapabileceğiniz en güzel şey olacaktır.’ dedi.

Aylin Sarıoğlu; ’Burada bulunduğumuz, bu projede yer aldığımız için gerçekten çok mutluyum. Genç arkadaşlarımızın heyecanına ortak olabilmek harika bir duygu. Umarım bizim elde ettiğimiz, başardığımız şeyler onlara güzel bir örnek olur. Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nde ise zorlu rakiplerimiz var ancak hiçbir karşılaşma oynamadan, mücadele etmeden kazanılmıyor. Bunun bilincindeyiz. Avrupa Şampiyonası’nda gördüğümüz yoğun ilginin olimpiyat elemelerinde de devam edeceğini düşünüyorum. Bu destekle her şeyi başarabileceğimizi biliyoruz. Umarım önümüzdeki yaz, Japonya’da düzenlenecek olimpiyat oyunlarında yer alabilir, bayrağımızı gururla dalgalandırabiliriz.’ şeklinde konuştu.

Fatma Yıldırım ise; ‘Böyle güzel bir projede yer aldığımız için çok mutluyuz. Gençler ile bir araya geldik. Onlarla tanışma fırsatı yakaladık. Geçtiğimiz Avrupa Şampiyonası’nda çok güzel bir başarıya imza attık fakat bu başarı bizlere çok büyük sorumluluklar yüklüyor. Birçok genç arkadaşımız bizleri örnek almaya başlıyorlar. Eğer herhangi bir çocuğa örnek olabilmeyi başarabildiysek ne mutlu bizlere… Elbette ki her oyuncunun hayalidir olimpiyatlarda yer alabilmek. Bunun içinde 7-12 Ocak tarihlerinde Hollanda’da olimpiyat elemeleri oynayacağız. Tokyo biletini orada almak istiyoruz. Bunun için de hedefimize ulaşmak için çok çalışmaya devam edeceğiz’ açıklamalarında bulundu.

Bu Yazıya Oy Verin