Türkiye Voleybol Federasyonu’nun Yeni Başkanı Mehmet Akif Üstündağ Oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun Dördüncü Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen seçim sonucunda, TVF’nin yeni başkanı Mehmet Akif Üstündağ oldu.

 

197 delegenin bulunduğu Genel Kurul’a 129 kişi katıldı. Mehmet Akif Üstündağ, geçerli oyların 128’ünü alarak yeni başkan seçildi. 1 oy geçersiz sayıldı.

Kongrede, Divan Kurulu Başkanlığı’nı Özden Bostan yaptı.

 

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 01 Ekim 2014 – 25 Ekim 2016 tarihleri arasındaki Denetleme Kurulu Raporunun ibra edilmesinin ardından Yönetim Kurulu, Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu raporu oy birliğiyle kabul edildi.

 

Mehmet Akif Üstündağ’ın yönetim kurulu listesi şöyle;

Ahmet Göksu, Alper Sedat Aslandaş, Ayşe Nihan Salkaya, Bahar Mert Üçoklar, Ergin Kaya, Ersin Yılmaz, Kurtaran Mumcu, Memduh Sayıner, Metin Mengüç, Mümin Altunışık, Necip Sever, Suat Baylan, Suat Güler, Zülfikar Gürcan

 

Genel Kurul’da bir konuşma yapan Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 16’ncı başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Değerli genel kurulumuzun saygıdeğer üyeleri, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

Değerli arkadaşlarım,

Ülkemiz önemli günlerden geçiyor. 15 Temmuz gecesi, hainlerin alçak darbe girişimine şahit olduk. Bu vahim kalkışma ve sonrası gelişmeler, Türkiye’mizi maalesef her alanda olumsuz etkilemiştir. Bütün bu olumsuzlukları büyük bir dayanışmayla, milletçe hep birlikte aşacağımızdan şüphemiz yoktur. Sevinerek görüyorum ki, voleybol camiamız da bu zorlu süreçte birlik ve beraberlik içinde hareket etmiştir ve etmeye devam etmektedir. Bu vesile ile demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizin önünde saygı ile eğiliyorum.

 

Beni hepiniz çok iyi tanıyorsunuz. 38 yıldır Türk sporuna hem sporcu, hem antrenör, hem de yönetici olarak hizmet ettim. Geçen 10 yıl süresince, voleybol federasyonu yönetiminde etkin olarak görev aldım. Bugün, voleybol ailesinin ortak talebi üzerine başkanlığa aday oldum ve karşınızdayım. Bunca yıllık tecrübeme dayanarak, her alanda başarının ekip çalışmasıyla meydana geldiğini çok iyi biliyorum. Teveccühlerinizle başkan seçilmem halinde bu bilinçle ekip çalışmasını esas alacağım. Gururla ifade ediyorum ki, voleybol federasyonu, paydaşlarıyla iletişimi en iyi olan federasyondur. Ulusal ve uluslararası alanda çok güçlenmiş, büyümüş ve kurumsallaşmasını büyük ölçüde tamamlamıştır. 2024 yılına kadar stratejik planını açıklamış olması bunun en büyük kanıtlarından birisidir.

 

Önümüzdeki dönem, altyapıya daha fazla kaynak aktarılacaktır. Altyapı programları, tüm Türkiye’ye yayılacaktır. Daha fazla çocuk ve gencimiz voleybol ile tanışacak, eğitilecek ve aktif sporcu sayımız arttırılacaktır. Eğitim programları Türkiye’nin her bölgesinde yapılacaktır. Antrenör ve hakem eğitimlerine özel önem verilecektir. Örneğin; önemli bir değişiklik ile, 100’ün üzerinde milli olmuş sporcularımızın aktif olarak voleybol camiasının içinde kalmaları sağlanmıştır. Bundan sonra da bu vizyonumuz voleybola bilgi ve tecrübelerini aktarmak isteyen herkese her zamanki kucaklayıcı tavrımızla devam edecektir.

 

Ulusal ve uluslararası organizasyonlar her bölgeye götürülecektir. Milli takımlarımızın başarısı için her türlü fedakârlık yapılacak ve kaynak sağlanacaktır. Bu noktada bir hususu belirtmekte fayda görüyorum; Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz, Spor Toto teşkilatımız, belediyelerimiz ve kulüplerimiz Türkiye’nin her tarafında çok amaçlı ve donanımlı spor salonları yapmaktadır. Bu salonlar her zaman voleybol federasyonumuzun çalışmalarına açıktır. Bu sayede tesis sorunu önemli ölçüde çözülmüştür. Bu durum bize, kaynaklarımızı alt yapıya, eğitime ve kulüplerimize daha fazla aktarılmasına büyük bir imkân sağlamaktadır.

 

Her düzeydeki organizasyonlarda ülkemizi başarıyla temsil eden, büyük zaferlere imza atan takımlarımız var. Bunların artması için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. İddiaa’dan kulüplerimize aktarılan paylar kimsenin hayal edemediği seviyeye ulaşmıştır. Yine de bizim için bu seviye yeterli değildir. Mevcut durumu daha iyi noktaya getirmek için büyük çaba sarf edeceğiz. Voleybolun marka değerini artıracak çalışmalarsa tüm hızıyla devam edecektir. Bu çerçevede, pazarlama, medya, sponsorluk ve iletişim çalışmalarımızı geliştirmeye devam edeceğiz. Voleybolun marka değerine zarar veren hiç bir eyleme hoşgörü göstermeyeceğiz.

 

Federasyonumuz son yıllarda CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) ve FIVB (Dünya Voleybol Federasyonu)’de çok güçlü ve etkin konuma gelmiştir. Bu başarıda en büyük pay başkanımız sayın Özkan Mutlugil’indir. Önceki dönemde birlikte yönetimde yer aldık, geçen dönem başkanımız olarak birlikte çalıştık. Kendisi, voleybola önemli hizmetler vermiştir. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu hizmetleri, önümüzdeki dönemde de sürecektir. Ve biz, birlikte olmaya devam edeceğiz.

 

Voleybol federasyonunda yer aldığım süre içinde birlikte omuz omuza görev yaptığımız tüm arkadaşlarıma da huzurlarınızda teşekkürü borç bilirim. Hepimizin ortak paydası voleyboldur. Hedefimiz, Türk voleyboluna katılım ve işbirliğini geliştirmek, voleybolu ülke geneline yaymak, sporcu ve kulüp sayısını arttırmak, kulüpler ve milli takımlar seviyesinde sürekli başarılar elde etmektir. Ve bunu voleybol camiasının bir evladı, bir abisi, bir kardeşi, bir dostu olarak diyorum ki; etik, şeffaf ve dürüst şekilde hep birlikte başaracağız. Gösterdiğiniz ilgiye ve verdiğiniz desteğe teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Bu Yazıya Oy Verin