Guidetti ve Kırdar: “Madalya ile Döndüğümüz İçin Mutluyuz”

2017 Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya için ev sahibi Azerbaycan ile karşılaşan A Bayan Voleybol Milli Takımımız maçı karşılaşmadan 3-1 galip ayrılarak Avrupa üçüncüsü olarak kürsüye çıktı.

Karşılaşmadan sonra Gözde Kırdar Bracceschi ve Başantrenör Giovanni Guidetti görüşlerini paylaştı.

Gözde Kırdar: “Aslında bizim için çok zor bir turnuvaydı. Çok iyi ve kötü oyunlar oynadık; bazı maçlarda çok mücadele ederken diğerlerinde pek fazla bir şey yapamadık. Dün bizim için çok kötü bir maçtı, hiç savaşamadık ama bugün son maçta çok iyi mücadele ettik. Bronz madalya ülkemiz ve bizim için çok önemli. Takımımla gurur duyuyorum. Bu milli takımla yaptığım son maçtı, bu yüzden madalya ile bitirmekten mutluyum. Herkese teşekkürler!”

Başantrenör Giovanni Guidetti: “Oyuncularımdan dolayı çok mutluyum. Özellikle de bazı oyuncularımın muhtemelen son milli takım karşılaşmasıydı. Sezona madalya kazanma rüyasıyla başladık ve sonunda madalyayı aldık. Dolayısıyla bu sonuç, bizim, oyuncular, Federasyon ve Türkiye’deki voleybol taraftarları için de çok önemli. Türk Milli Takımı ile ilk yılım ve iyi bir başlangıç yaptık.”

Bu Yazıya Oy Verin