Gloria Cup 2019 Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

15-17 Ağustos 2019 tarihleri arasında Antalya Belek’te yer alan Gloria Sports Arenanın (GSA) ev sahipliğinde, Smart Casual Event’ın organizatörlüğünde düzenlenecek Gloria Cup’ın basın toplantısı, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) Levent’teki Merkez Binası’nda gerçekleşti.

Bu sezon voleybol, basketbol ve atletizm branşlarında Ağustos ve Eylül aylarında düzenlenecek Gloria Cup 2019’un basın toplantısına; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TAF Başkanı Fatih Çintimar, Gloria Sports Arena CEO’su Elif Özdemir, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Smart Casual Event CEO’su Mert Osman Can ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gloria Sports Arena CEO’su Elif Özdemir; “Öncelikle bugün burada bizimle olan değerli federasyon başkanlarım, Türkiye Voleybol Federasyon Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ’a, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet Türkoğlu’na ve Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Sayın Fatih Çintimar’a, aynı zamanda organizasyon partnerimiz Smart Casual Event’e, çok kıymetli dostlarımız basın mensuplarına ve tüm davetlilere çok teşekkür ediyorum.

Geçtiğimiz yıl Gloria Cup 2018’de dünyaca ünlü takım ve sporcuların katılımıyla voleybol, atletizm ve basketbol branşlarında kıyasıya bir mücadeleye tanıklık ettik ve çok olumlu geri dönüşler aldık.

Profesyonel sporcu ve takımlar için benzersiz bir deneyim sunan, Avrupa’nın en geniş kapsamlı spor oteli Gloria Sports Arena olarak bu yıl 3. Kez Gloria Cup’a ev sahipliği yapmaya karar verdik. Heyecanımız çok yüksek.

Bu yıl da 3 branşta başarısını kanıtlamış dünyaca ünlü sporcular ve takımlar Gloria Sports Arena’nın ayrıcalıklı atmosferinde mücadele edecekler.

İlk olarak 15 -17 Ağustos tarihlerinde Gloria Cup Voleybol Turnuvası, ardından 11 – 15 Eylül tarihleri arasında Gloria Cup Basketbol ve 1 gün sonra 16 Eylül’de ise Gloria Cup Atletizm Şampiyonası gerçekleşecek.

Sporcuların Gloria Sports Arena’yı deneyimleyecek olmalarını da çok önemli buluyorum. Çünkü 50’den fazla branşta spor yapma imkânı ve 100 odalı oteli ile sadece profesyonel sporculara değil, sporu yaşam biçimi haline getirmiş herkese 365 gün kusursuz hizmet veren tek oteliz.

Gloria olarak sporcuların yanında olmaya her zaman devam edeceğiz. Gloria Cup 2019’da yarışacak sporculara ve takımlara şimdiden başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise; “Spor ile özdeşlemiş bir kent haline gelen Antalya’da bu yıl 15-17 Ağustos tarihlerinde 3.sü düzenlenecek Gloria Cup turnuvasına katılmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu seneki Gloria Cup’ta Sırbistan, İtalya, Hırvatistan gibi Avrupa’nın en önemli takımları ile mücadele edeceğiz. Geçtiğimiz yıl da; İtalya, Rusya ve Azerbaycan gibi voleybolun önde gelen takımları ile karşılaşmış, namağlup şampiyon olmuştuk. Bu yıl da güzel bir turnuva olmasını diliyorum. Turnuva bu yıl, A Kadın Voleybol Takımımızın mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası öncesinde son prova olması özelliği ile de büyük önem taşıyor. Bu nedenle turnuvada iyi sonuçlar elde ederek Avrupa Şampiyonası’na hazır şekilde başlamak istiyoruz. Katılan tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum. Böyle güzel bir tesisin Türkiye’ye kazandırılmasında emeği olan rahmetli Nuri Özaltın başta olmak üzere Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Özaltın, Gloria Sports Arena CEO’su Elif Özdemir, Gloria Sports Arena yetkilileri ve organizasyonun başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan Smart Casual Event’e sizlerin huzurunuzda bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Tüm Antalyalı voleybol severleri Milli Takımımızı desteklemeye ve izlemeye davet ediyorum. Millilerimizin oynayacağı tüm karşılaşmaları, Türkiye’de voleybolun büyük destekçisi olan TRT SPOR’dan naklen yayınlayacağını bilgisini vermek isterim” dedi.

Başkan Üstündağ, ayrıca TSYD Başkanı Oğuz Tongsir’e voleybola verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Gloria Cup 2019’un basın toplantısının Türkiye Spor Yazarları Derneği binasında yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Üstündağ, TSYD binasının yenilenen halini de çok beğendiğini ifade etti.

15-17 Ağustos tarihlerinde arasında düzenlenecek Gloria Cup 2019’un voleybol turnuvasında, A Kadın Milli Voleybol Takımımız; İtalya, Sırbistan ve Hırvatistan ile mücadele edecek.

Bu Yazıya Oy Verin