Giganci Siatkowki “Voleybolun Devleri” Turnuvası’nın Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Her yıl Polonya’da yardıma muhtaç ve hasta çocuklar için düzenlenen Giganci Siatkowki “Voleybolun Devleri” Turnuvası’nın tanıtım toplantısı bugün İstanbul’da düzenlendi.

İstanbul Volley Hotel’de, Türkiye-AB Dostluk Grubu Genel Sekreteri İpek Tekdemir moderatörlüğünde gerçekleştirilen konferansa, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, turnuva organizatörü Wojciech Rozdolski, Türkiye-AB Dostluk Grubu Başkanı, AB Parlamentosu Üyesi ve aynı zamanda Polonya Voleybol Federasyonu Başkan Yardımcısı Ryszard Czarnecki, Eczacıbaşı ve Galatasaray kulüplerinin temsilcileri ile CEV Şampiyonlar Ligi için İstanbul’da bulunan Grupa Azoty Chemik Police takımının yetkilileri katıldı.

Uluslararası ortaklarla çalışmanın avantajları, güçlü ve kalıcı ilişkiler kurma stratejileri, yeni kitlelere ulaşma ve sporu büyütme gibi konularda görüşlerin ifade edildiği konferansta; daha güçlü iş birliği, güçlü gençlik ve iş dünyası için daha güçlü bir iletişim ağı ortamı için çalışmaların önemi vurgulandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, Türkiye’de voleybolun yakaladığı başarılı ivmeden ve sporun bir araya getirme gücünden bahsettiği konuşmasında,  “Dünya voleybolunun iki önemli ekolü Türkiye ve Polonya’nın katılımıyla düzenlenen bu konferansta olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Bir araya gelmemizde emeği bulunan Avrupa Parlamentosu’na, yetkililere, kulüp temsilcilerine ve Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkürlerimi sunuyor, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın selamlarını iletiyorum.

Türk voleybolu, son yıllarda yakaladığı başarılı ivmeyle adından sıkça söz ettiriyor. Türkiye Voleybol Milli Takımlarımız ve en üst düzey liglerde mücadele eden kulüplerimiz; elde ettikleri başarılarla pek çok kesimin ilgisini ve takdirini kazanıyor. Ülkemizde birçok çocuk ve genç, en başarılı takım sporu olan voleybola yöneliyor. Fabrika Voleybol Okulları ile de pek çok şehirde çocuklarla buluşma fırsatı yakalıyoruz.

Türkiye Voleybol Federasyonu olarak voleybolun gelişimi, teşviki ve ilerlemesi için yapılan iş birliklerinde yer almak misyonumuzun bir parçası. Bu doğrultuda düzenlenen Giganci Siatkówki Turnuvası’na geçmiş yıllarda, ülkemizin çok değerli kulüpleri Fenerbahçe ve Galatasaray katılmıştı.

Ülkelerin uluslararası ilişkilerine ve sporun evrenselliğine katkıda bulunacak bu ve benzeri organizasyonlar için oldukça heyecanlı olduğumuzu belirtmek isterim. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak; dostluk, barış, fair play gibi sportif değerlerin bir arada bulunduğu bu organizasyonların, tüm dünyada artmasını ve profesyonelliğin yaygınlaşmasını temenni ederim.” ifadelerini kullandı.

Geçen senelerde Türk takımlarının da bu turnuvada yer almasına katkı sağlayan Polonya Voleybol Federasyonu Başkan Yardımcısı Czarnecki, bu iş birliğinin, iki ülke arasındaki kültürel ve sosyal bağları da güçlendireceğine değindi. Gençlerin spora teşviki konusunun en temel amaçlarından biri olduğunu vurgulayan Czarnecki, bu turnuva sayesinde iki ülke arasındaki dostluğun ve farklı kültürel sahalardaki iş birliğinin de katlanarak artacağına inandığını vurguladı.

Organizatör Rozdolski, Polonya ve Türkiye arasındaki spor iş birliğinin önemini anlatarak bunun geliştirilmesi için Giganci Siatkowki Turnuvası’nın önemli bir rolü olduğunu söyledi.

Platformun, kulüpler arası stratejik anlaşma ve iş birliklerinin artırılması için aktif bir şekilde çalışacağını belirten İpek Tekdemir, bu konuda kendilerine düşen görevlerin bilincinde olduklarını ve gençlerin katılımının artırılması adına her türlü çabayı büyük bir hevesle sarf edeceklerini vurguladı.

Giganci Siatkowki “Voleybolun Devleri” Turnuvası bu yıl erkeklerde 14-15 Ekim, kadınlarda 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

Bu Yazıya Oy Verin