Burhan Felek Atletizm Stadı Açıldı

Uzun süredir yenileme çalışmaları süren, uluslararası standartlardaki Burhan Felek Atletizm Pisti’nin açılışı, 8 Şubat Cumartesi günü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yaptığı açılış törenine, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları da katıldı.

Burhan Felek Atletizm Pisti’nin açılışında mahalle tipi sahalar ile bütün imkânları çocukların ayağına götürdüklerine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Şu ana kadar ülke genelinde 2 bin 425 mahalle ve okul sahası inşa ettik. Bunlara ilave olarak, bin 18 mahalle tipi sahamızın yapımı da sürüyor. İstanbul’umuzun da her ilçesini yüzme havuzları, kortlar, atletizm pistleri, basketbol, futbol ve voleybol sahalarıyla donatmaya devam edeceğiz. Tabii bu vesileyle Kadın Voleybol Milli Takımımızı kutluyorum, tebrik ediyorum. Zira 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma vizesini de aldılar.”

A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar da törende yaptığı konuşmada; “Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Bakanlarım, bizler Filenin Sultanları olarak çok güzel başarılara imza attık. Mutlu ve gururluyuz. Bu başarıları elde ederken de Türk halkının desteğini hissetmek bizler için çok önemliydi. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Burhan Felek’in eski halini de bildiğini belirten Dündar, “Bu salon bizim hem maçlarımızı oynadığımız hem de antrenmanlarımızı yaptığımız salon. Buranın eski halini de hatırlıyorum. Sadece bir adet salon vardı ve kısıtlı imkanlarla çalışmalarımızı sürdürüyorduk fakat şimdi ise burası birçok olimpik spora ev sahipliği yapan harika bir tesis, spor kompleksine dönüştü. Bu tesisleşme ülkemiz ve bizim gibi spor yapmakta olan sporcular için oldukça önemli. Bizlerin ne kadar değerli olduğumuzu gösteriyor. Bu tesisleşmede, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Spor bir ülkenin geleceği diye düşünüyorum ve bizler ülkemizin gençlerine örnek olan insanlarız. Bu yapılan harika tesislerle beraber, ülkemizin geleceği olan kız ve erkek çocuklarına güzel bir gelecek bırakacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Törende, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Türk voleyboluna göstermiş olduğu destek ve katkılardan dolayı teşekkür ederek, tüm takım tarafından imzalanmış milli takım formasını takdim etti.

Açılış sonrasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, A Milli Kadın Voleybol Takımı ile TVF Başkanlık Ofisi’nde bir araya geldi ve elde edilen başarıdan dolayı tüm takımı kutladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ayrıca; A Milli Kadın Voleybol Takımımızı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne davet etti.

A Milli  Kadın Voleybol Takımımız adına kaptan Eda Erdem Dündar da, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Türk voleyboluna göstermiş olduğu destek ve katkılardan dolayı teşekkür ederek tüm takım tarafından imzalanmış top takdim etti.

Bu Yazıya Oy Verin