AXA Sigorta Kupa Voley’in Ana Sponsoru Oldu

AXA Sigorta, sağlık ve esenliğe odaklanan çalışmaları kapsamında Türkiye Voleybol Federasyonu ile Kupa Voley turnuvasının 2018-2019 sezonu isim sponsorluğu için anlaştı.

Türkiye’de sigorta sektörüne yenilikleriyle öncülük eden AXA Sigorta, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Kupa Voley’e 2018-2019 sezonunda isim sponsoru oldu. Eski adıyla Türkiye Kupası, yeni adıyla Kupa Voley olarak anılan, bayanlarda 19’ncusu, erkeklerde 26’ncısı düzenlenecek olan turnuvanın sponsorluk anlaşmasında imzalar, bugün (25 Eylül 2018 Salı) atıldı.

İmza törenine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Suat Güler, AXA Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan ve basın mensupları katıldı.

Son yıllarda sağlık ve esenlik çalışmalarına odaklanan AXA Sigorta, bu sponsorluk kapsamında topluma daha aktif bir yaşam sürmeleri için ilham verecek aktiviteler gerçekleştirecek. 12 erkek, 12 kadın takımın katılacağı Kupa Voley müsabakaları erkeklerde; 22 Aralık 2018-17 Mart 2019, kadınlarda ise; 04 Ocak-24 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Toplantında konuşma yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Bayanlarda 19.kez, erkeklerde ise 26.kez düzenlenecek bu turnuvada voleybol kalitesi yüksek, bol heyecanlı karşılaşmalar bizleri bekliyor ve bu maçları AXA Sigorta isim sponsorluğuyla izleyecek olmaktan çok mutluyuz. Türk voleybolunun gelişmesi için yaptığımız bu sponsorluk anlaşmaları ile daha iyi noktalara geleceğimize inanıyor, şimdiden katılacak tüm takımlara başarılar diliyorum. Sponsorluğumuzun hayırlı olmasını temenni ediyor, voleybolun yaygınlaşmasına ve tanıtımına katkılarından dolayı AXA Sigorta’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ sözlerine şu şekilde devam etti: “Öncelikle hepinize hoş geldiniz diyorum. Bugün burada Federasyonumuzun 60. Kuruluş Yılı’nın özel bir gününde sizlere önemli bir sponsorluk anlaşmasını daha duyuracak olmaktan çok mutluyum. AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, voleybol ailemizin içinden bir isim. Kendisiyle voleybol sahalarında karşılıklı olarak oynadık, kızı da voleybolcu, voleybolu seven ve voleybolun içinden gelen bir aile.

Voleybola bu denli güzel bakış açısıyla yaklaşan, yatırım yapan, hizmet eden AXA Sigorta gibi sigorta öncüsü bir şirketin bizlerin yanında olmasından mutluluk duyuyoruz.

29 Eylül’de Japonya’da başlayacak olan FIVB Bayanlar Dünya Şampiyonası için A Bayan Milli Takımımızı 2 gün önce hep birlikte uğurladık. Türk voleybolu, takım sporları içinde çok başarılı çizgisi olan, her geçen gün de altyapısına çok önem veren, güvenen bir camiadır. Akıllı yatırımların da altyapıdan geçeceğine inanıyoruz.

Daha önce de belirttiğim gibi Azerbaycan’da düzenlenen son Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden kadrodan yaklaşık 6-7 oyuncumuz değişti. Değişime giden ve yepyeni genç bir jenerasyon ile Milletler Ligi’nde başarılı sonuçlar elde eden Milli Takımımız, Japonya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek. Bu kadromuzla önümüzdeki yıl ülkemizin de ev sahipliği yapacağı Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ve hayalimiz olan 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yer alarak başarılı sonuçlara imza atmak en büyük hedefimiz, arzumuzdur.

Bu süreçte bizlere destek olan, ilham veren, güç katan tüm sponsorlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle de AXA Sigorta ekibi, bize böyle güzel destek verdiği sürece başarısız olmamız mümkün olmayacaktır.

Ne mutlu ki “Hepimiz Aynı Takımdayız”…

Kendi kategorilerinde dünyanın en iyi ligleri arasında yer alan Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde mücadele eden 12 takımdan 6’sı Avrupa Kupaları’nda bizleri temsil ediyor. Avrupa Kupaları’na voleybolun ambargo koyduğunu görüyoruz. Sponsorlarımız bizleri seviyor, çünkü nezih bir camiayız. Voleybola destek veren, bizleri yalnız bırakmayan sponsorlara tekrar teşekkür ediyorum.”

İmza töreninde konuşan AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken bir sağlık markası olma hedefiyle çalışan AXA’nın bu alandaki çalışmalarını Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne dayandırdığının altını çizdi: “Dünyanın lider varlık yönetimi ve finansal koruma şirketi olarak küresel bir gücümüz ve büyük sorumluluklarımız var. Kalkınma Hedefleri’nin ‘Sağlıklı Bireyler’ maddesi kapsamında insanlara daha sağlıklı ve hareketli bir yaşam sürmeleri konusunda ilham verecek projelere destek veriyoruz. Buna ek olarak geleneksel sigortacılık anlayışı da değişiyor. Müşterilerimiz artık kayıplar yaşanmadan önleyici adımlar atmamızı bekliyor. Sporun da bu önleyici adımlardan biri olduğuna; insanların fiziksel sağlığı kadar zihinsel sağlığı üzerinde de etkili olduğuna inanıyoruz. İnsanlara daha aktif bir yaşam sürmeleri için ilham verecek projelere destek vermek de bu açıdan işimizin bir parçası ve kurum olarak görevimiz.” dedi. Voleybolun son yıllarda hem erkek hem de kadınlarda ulusal ve uluslararası başarılar elde edilen bir branş olduğunu ifade eden Ölken, “Eski bir voleybolcu olarak daha fazla desteklediğinde sporcularımızın ülkemize çok daha büyük başarılar getireceğine eminim.”

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan ise, “AXA olarak yıllardır insanların daha iyi bir yaşam sürmelerine katkı sağlama misyonuyla çalışıyoruz. Bu kapsamda bu misyon için değer yaratacak işbirliklerine imza atmaya büyük önem atfediyoruz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “2018-2019 sezonunda Aralık ayından itibaren gerçekleştirilecek Kupa Voley karşılaşmaları tribünler, canlı yayınlar ve medya içerikleri ile milyonlarca sporsevere ulaşacak. Biz de turnuvaya ev sahipliği yapacak tüm şehirlerde saha içi ve dışında gerçekleştireceğimiz etkinliklerle turnuva ve voleybola ilginin artmasına katkıda bulunmaya çalışacağız. Federasyonumuza bize bu fırsatı tanıdığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz”.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken’e spora ve voleybola katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaket ve üzerinde adının yazılı olduğu milli takım formasını hediye etti.

TVF Başkanı Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ayrıca; AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan’a günün anısına voleybol topu hediye etti.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken de, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a günün anısına teşekkür plaketi takdim etti.

STATÜ
Kupa Voley müsabakaları Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde bulunan 12 takımla oynanacaktır. 1. Devre sonu puan durumunda ilk 4 takım federasyonca seri başı olarak yerleştirilmiştir. Bu 4 takım, Final Etabı’ndan başlayacaklardır. 5-12.’lik arası (8 takım) çekilecek kura ile eşleşecektir.

1.Etap’ta takımlar biri içerde biri dışarda olmak üzere 2 maç oynarlar. 1. Maçlar 1. devre puan sıralamasında alt sıradaki takımın sahasında oynanır. İki maç sonunda puan üstünlüğü olan takım final etabına yükselir. Puan eşitliği halinde ikinci maçın oynandığı yerde, maçın bitiminde 15 sayılık altın set oynanır. Altın seti kazanan takım, final etabına kalır.

1.Etap’ta tur atlayan 4 takım, 1. devreyi ilk 4 sırada bitiren takımlarla eşleşir. Tek maç eleme usulüne göre maçlar oynanır. Yenilen takım elenir. Sona kalan tek takım Kupa Voley şampiyonluğunu kazanır ve önümüzdeki sezon CEV Cup’ta ülkemizi temsil eder.

Bu Yazıya Oy Verin