Malatya Yeşilyurt Belediyesi, A Erkek Milli Takımımızı Ağırladı

CEV Avrupa Altın Ligi’nde Slovakya ile oynayacağı 4. hafta karşılaşması için Malatya’da kampta bulunan A Erkek Milli Takımımızın oyuncuları ve teknik ekibi, Yeşilyurt Belediyesi tarafından organize edilen akşam yemeğine katıldı.

Düzenlenen yemeğe; Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Yeşilyurt Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Özgül, TVF Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay, Malatya Voleybol İl Temsilcisi Baki Alpaslan ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu VGHF Başkanı Furkan Salduz katıldı.

Gecenin sonunda TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptığı konuşmada, ”Malatya ilk kez bir milli karşılaşmaya ev sahipliği yapacak. Bu anlamda bizim için çok özel bir karşılaşma olacak. Sayın Bakan Yardımcımıza çok teşekkür ediyorum. Bizi onurlandırdı, birlikte oldu, karşılaşmada da bizi yalnız bırakmayacak. Çok özel bir teşekkür daha etmek istiyorum. Bugün burada bizleri buluşturan, Malatya’ya geldiğimiz ilk günden ve şehre adım attığımız ilk andan itibaren bizlere gösterdiği misafirperverliğinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çınar Başkanıma ve organizasyonun Malatya’da gerçekleşmesinde emeği bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ise; ”Bu önemli bir forma, mutlaka herkesin giymek için heyecan duyduğu bir forma. Bu bayrağı göğsümüzde taşımak ağır ve sorumluluğu olan bir yük. Allah yardımcınız olsun. Oynadığımız üç maçıda kazanarak güzel bir ivme yakaladık. Plaka kodu 44 olan şehrimizde dördüncü galibiyetimizi alacağız. Milli Takımımızı burada ağırlamak, memleketimiz için bir onur, bir gurur. Umuyoruz ki size şans getirir. Malatyalı tüm voleybol severlerin tribünleri dolduracağına inanıyorum. Değerli Başkanımız ve Yeşilyurt Belediye Başkanımıza da sizler huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum. Milli formamızın, bayrağımızın onurunu, gururunu, sizlerle yaşayacağız.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da yaptığı konuşmada ”Dört dörtlük şehrimizde, dördüncü galibiyeti alacağımıza inanıyorum. Değerli Başkanımıza da çok çok teşekkür ediyorum. Malatya’da bu tür organizasyonları özlemiştik. Sağolsun özlemimizi giderdi. Umuyoruz daha güzel organizasyonlarla devamı gelecek.  Biriz, beraberiz, hepinize başarılar diliyorum “dedi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ayrıca, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a, A Erkek Milli Takımımızın oyuncuları tarafından imzalanan formaları takdim etti.

Millilerimiz, CEV Avrupa Altın Ligi 4. hafta karşılaşmasında 08 Haziran 2019, Cumartesi günü, saat 14.00’te Malatya Merkez Spor Salonu’nda Slovakya’yı konuk edecek. Mücadeleyi TRT SPOR naklen yayınlayacak.

 

Bu Yazıya Oy Verin