2. Altyapılar Türkiye Şampiyonası, “Festival Voleybol” Bursa’da Düzenlenecek

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara yolundaki ana binasında gerçekleşen ve Bursa Büyükşehir Belediyespor yöneticilerinin de iştirak ettiği ziyarette, önümüzdeki 2017 Mayıs ayında ikincisi düzenlenecek olan ve BUTTİM yerleşkesinde düzenlenecek olan Altyapılar Türkiye Şampiyonası, “Festival Voleybol” ele alındı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda organize edilecek olan ve Türkiye’nin dört bir yerinden 5000’e yakın sporcuya ev sahipliği yapılacak olan turnuva boyunca gündemin sadece voleybol ve spor olacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe konuşmasında Festival Voleybol etkinliğine ev sahipliği yapacak olmaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti. Bursa’nın sporcu ve tesis alt yapısı en güçlü şehirler arasında yer aldığını söyleyen Başkan Altepe, bir ay boyunca sporcu ve ailelerini iyi ağırlamak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Konuşmasında ülke çapındaki organizasyonların Bursa’da olmasının ve sürdürülebilir hale gelmesinin önemine değinen Başkan Altepe, “Bizim en büyük hedeflerimizden biri Bursa’nın 7’den 70’e spor kenti olmasıdır. Voleybol, her yaştan insanın oynayabileceği bir spor dalıdır. Bu nedenle Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği turnuvayı çok önemsiyoruz. Sürekli hale gelmesini ve şehrimizde yapılmasını istiyoruz” dedi. Başkan Altepe, yaptığı konuşmada, Bursa’nın tarihi ve kültürel zenginliğine de değindi. Şehirde tarihi ve kültürel eserler başta olmak üzere gezilebilecek yüzlerce lokasyonun bulunduğunu dile getiren Başkan Altepe, tüm bu değerlerin turnuva sporcularının organizasyondan mutlu ayrılmasına neden olacak ayrıntılar taşıdığını anlattı.
TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise, Festival Voleybol organizasyonuna karşı gösterdiği hassasiyet nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Türkiye’nin en uzun soluklu organizasyonları arasında yer alan Festival Voleybol’un Bursa’nın güzelliğine güzellik katacağını söyleyen Üstündağ, gelişmiş spor alt yapısıyla turnuvanın bu sene bambaşka bir atmosfer yaşayacağına inandığını ifade etti. Başkan Altepe’nin spora ve sporcuya katkılarını dikkatle izlediklerini belirten Üstündağ, “Bursa, branşlaşma ve yatırım konusunda çok doğru hamleler yapıyor. Yaza doğru buraya, sadece İstanbul ve Ankara’dan değil Diyarbakır, Siirt, Batman ve Elazığ’dan da sporcular gelecek. Belki aralarında ilk kez Bursa’yı görecek olanlar vardır” diye konuştu.
Birincisi İzmir’de düzenlenen Altyapılar Türkiye Şampiyonası “Festival Voleybol”, Mayıs ayının ikinci haftasında gerçekleştirilecek. Türkiye genelinden 5000 sporcu ve ailesinin katılacağı organizasyonda dopingle mücadele, temel teknik eğitim, hareket eğitimi, voleybol oyun kuralları, kondisyon ve beslenme konulu seminerler de düzenlenecek.

Bu Yazıya Oy Verin