TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Milli Takım Kaptanı Eda Erdem, Fanatik Sports & Business Summit 2021’e Katıldı

Fanatik Gazetesinin düzenlediği, Vestel’in ana sponsorluğunu üstlendiği Fanatik Sports & Business Summit 2021, olimpik sporcular ve yöneticilerin katılımıyla düzenlendi.

Etkinliğe Türk voleybolunu temsilen; Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar ile Vestel Genel Müdürü Ergün Güler katıldı.

TVF Başkanı Üstündağ konuşmasında, voleybolu samimiyetle yönettiklerini dile getirerek şunları aktardı: “Milli takımda 6 ay antrenörlük yaptım, sonrasında yöneticilik yaptım. Ben dünyasını spor üzerine kurmuş birisiyim. Malatyaspor ve Türk Telekom kulüplerinde görev yaptım. Birçok branşta görev aldım. Yüzme ve güreş federasyonlarında da görev yaptım. Biz voleybolda ne yapıyoruz? İnanıyoruz. Paydaşlarla ilerlemeye önem veriyoruz. Samimi olmak önceliğimiz olacak, paydaşlarla paylaşmak önceliğimiz olacak. Biz voleybolda bunu yapıyoruz. Kulüplerle aramız çok iyi. Kulüplerle federasyon arasındaki ilişki muazzam şekilde ilerliyor. Bugün dünyanın en iyi ligine sahibiz. Bugün dünya sıralamasında milli takım düzeyinde 4’üncü sıradayız. Avrupa kıtasından ilk 4’te yer alan tek takımız. Bunlar tesadüf değil.”

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar hem Türkiye’yi hem de Türk kadınını göstermek için mücadele ettiklerini kaydederek: “Biz hem ülkemizi hem de Türk kadınını göstermek için mücadele ediyoruz. Bunun yanında iltifatlar aldığımız zaman çok daha fazla mutlu oluyoruz. Güney Kore maçı hepimiz için büyük bir hayal kırıklığıydı. İyi geldik, kurada Güney Kore çıktığı için de sevindik. O gün Kore bizden daha iyiydi. Spor böyle bir şey. Biz kesinlikle kazanırız, cepte diye düşünmedik ama genel algı öyleydi. Biz de büyük bir özgüvenle sahaya çıktık ama genç bir takımız. Biz o gün stresi iyi yönetemedik. Genç bir takım olmanın verdiği stres bizi aldı götürdü. Tie-break çok kötü geçti. İyi bir takım, iyi oyuncuların, o yenilgiden, o çöküşten nasıl ayağa kalktığı önemli olan. Biz nasıl bir takım olduğumuzu gördük. Avrupa Şampiyonası o kötü anıları silmek için güzel bir kaçış oldu bize” değerlendirmesinde bulundu.

Vestel Genel Müdürü Ergün Güler ise şunları söyledi: “Bizim bakış açımız sosyal sorumluluk projesinden ziyade, bir yatırım. Sosyal sorumluluk bunun ayrılmaz parçası ama asli unsuru değil. Siz bir marka olarak iletişim faaliyetlerinde bulunduğunuz zaman yatırım yapıyorsunuz. 1-2 haftalık bir iletişimden sonra hedef kitleye soruyorsunuz, aklınızda ne kaldı? Yüzde 5’i belki hatırlıyor. Ama spora yatırım yaptığınız zaman, spor organizasyonu devam ettiği sürece isminiz orada yaşıyor, herkesin aklında yer ediniyor.”

Bu Yazıya Oy Verin