Trabzon 1.Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Başladı

Trabzon İlinde düzenlenen 1.Kademe Yardımcı Antrenör Kursu, bugün (1 Nisan 2018, Pazartesi), Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Kampüsü Spor Bilimleri Fakültesi’nde başladı.

Kursun ilk gününde; Voleybol İl Temsilci Ömer Öztürkoğlu, Trabzon Üniversitesi Öğretim Görevlisi Coşkun Karadeniz, Doç. Dr. Gülbin Rudarlı Nalçakan ve Kurs Koordinatörü Tarık Türker, katılan tüm antrenör adaylarına başarılar diledi.

Antrenör adayları, kurs süresi boyunca Psikomotor Gelişim, Spor Eğitimi ve Sporda Öğretim Yöntemleri, Antrenman ve Maç Yönetimi, Antrenman Bilimi/Ölçme ve Değerlendirme, Mevki Planlama, Resmi Voleybol Oyun Kuralları, Antrenman Bilimi/Yetenek Seçimi, Oyun Sistemi, Spor ve Beslenme Mini Voleybol Oyun Kuralları, Midi Voleybol Oyun Kuralları, Sporcu Fizyolojisi (Egzersiz Fizyolojisi), Spor Psikolojisi, Antrenman Bilimi /İlkeler ve Periyadizasyon, Beceri Öğrenimi, Sporcu Sağlığı, Spor Yönetimi, Spor Anatomisi ve Kineziyolojisi (Anatomi) derslerinde öğrenim görecekler.

70 antrenör adayının katıldığı kurs, 10 Nisan 2019 Çarşamba günü, yapılacak teorik ve uygulama sınavının ardından sona erecek.

 

Bu Yazıya Oy Verin