Hakem ve Gözlemciler, İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin Gecesinde Buluştu

İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği dün (01 Aralık 2017 Cuma), İstanbul Dedeman Otel’de düzenlediği geceyle hakem ve gözlemcileri bir araya getirdi.

Geceye, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Milli Takımlar Sorumlusu & Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu ve Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener de katıldı.

Gecede, İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet Gül, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a bir plaket takdim etti. Bu organizasyona katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Voleybolun bir çok kademesinde görev aldım. Oyunculuk, antrenörlük, yöneticilik ve şimdi de camianın teveccühüyle Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığı görevini üstlenmiş bulunmaktayım. Bunca görev arasında sadece hakemlik yapmadım. Hakem kardeşlerimin hepsi bizler için gerçekten büyük bir gurur kaynağıdır. Memleketimizin 81 ilinde zor şartlarda ve yoğun tempoyla çalışan il hakemlerimiz ile İstanbul ilimizin çeşitli ilçelerinde görevini icra ermek için trafikle birlikte birçok problemle de savaşmak zorunda kalan siz değerli kardeşlerim gerçekten Türk Voleybolu için çok büyük emekler sarf ediyorsunuz. Şundan emin olmanızı istiyorum ki; görevimizin son gününe kadar tüm şartlarınızı daha iyi hale getirmek için çalışacağız ve mücadele edeceğiz.

Az önce dernek başkanımızın da ifade ettiği gibi; her ne saatte olursa olsun, istediğiniz zaman, her türlü sorununuzda bir telefonla ulaşabildiğiniz, olumlu veya olumsuz yanıt alabildiğiniz bir kişiyim. Ben bu nedenle bu camianın başkanı oldum, görevim bu.. Benim genel kurulda söylediğim bir söz var, “Voleybolda birlik, beraberlik olacak, başka bir şey olmayacak.” Bizler, birlik ve beraberlik içerisinde, hakemiyle, kulübüyle, yöneticisiyle, oyuncusuyla bir arada olup, voleybol camiasını en iyi şekilde temsil edeceğiz. Dargınlık olmayacak, kırgınlık olmayacak. Bugün varız, yarın yokuz. Biz, voleybol için ne gerekiyorsa yapılması için hazırız. Biz, görevi aldığımız günden itibaren daha ileriye nasıl gideriz, hakemlerimizin de dahil olduğu voleybolun tüm unsurları için nasıl daha iyi şartlar sağlayabiliriz diyerek çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Ben bu geceyi düzenleyen ve emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde de sık sık bir araya geliriz, geleceğiz” şeklinde ifadelerde bulundu.

Bu Yazıya Oy Verin