Bakan Kasapoğlu, Şampiyon A Milli Erkek Voleybol Takımımızı Kabul Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2019 CEV Avrupa Altın Ligi Dörtlü Final’inde şampiyon olan A Milli Erkek Voleybol Takımı’nı makamında kabul etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenen 2019 CEV Avrupa Altın Ligi Dörtlü Final organizasyonunda şampiyonluğa ulaşan A Milli Erkek Voleybol Takımıyla bir araya geldi.

Görüşmeye; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TVF Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay da katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binada gerçekleştirilen kabulde Bakan Kasapoğlu, sporcularla ve teknik kadro ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Bakan Kasapoğlu, “Bu bir başlangıç, asıl olan bundan sonra voleybolun geleceğinin çok daha güzel olacağını müjdelediniz. Tüm branşları önemsiyoruz ama sizleri de daha çok desteklemek adına tüm çabamızı ortaya koyacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız da yurt dışı programlarından sonra sizlerle buluşmak istiyor” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak her zaman sporcuların yanında olduğunu vurgulayarak, “İnşallah sizlerle daha büyük başarılara koşacağız. Sadece bakanlığımızın kapıları değil, gönül kapılarımız da sizlere açık. Hepiniz bizim için çok değerli ve anlamlısınız. Başarılarınız ile hem bizlere mutluluk sağlayacaksınız hem de bundan sonraki nesillere rol model olacaksınız, böylece gelecekte de imzanız olacak” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında düzenlenen protokolün önemine de değinen Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Eğitim – spor işbirliği noktasında çok güzel çalışmalarımız var. Milli Eğitim Bakanımız da spora çok önem veren bir bakanımız, hem voleybol olsun hem diğer branşlar olsun inşallah çok büyük bir gelişimi sağlayacağız. Tesisleşme konusunda çok güzel aşamalar kat ettik. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 17 yıllık tesisleşmenin dünyanın hiçbir yerinde örneği yok. Şampiyonluk yolunda maç yaptığınız salonlardan olan Sivas ve Malatya’daki salonları gördünüz. Tıpkı onlar gibi illerimizde ilçelerimizde devasa salonlarımız var. Bundan sonraki süreçte her yaştan vatandaşımızla bu salonları dolduracağız ve onlara spor yaptıracağız ardından sportif başarılarımızı çok daha yukarılara taşıyacağız.”

Spordaki gençleşme ile olimpiyatlardaki beklentinin de arttığını belirten Bakan Kasapoğlu, “Gençleşerek, enerjimizle ve birlik beraberlik ruhumuz ile inşallah çok daha başarılı olacağız. Başkanımız ve hocalarımız duayen isimler. Bu sizin için büyük avantaj. Bu imkanları değerlendirebilirsek çok mutlu olacağız. Ülkemizin bu mutluluğa layık olduğunu düşünüyorum. Bizler, halkımızı mutlu etmekle yükümlüyüz. Bu yüzden tüm imkânları, bugüne kadar olduğu gibi yine sizler için seferber ederek çalışacağız” şeklinde konuştu.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptığı konuşmada; “Sayın Bakanıma bizleri makamında ağırlığı için teşekkür ediyoruz. Kendileri Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde de Türk voleyboluna önemli katkıları olmuştur. Sayın Bakanıma bizlere verdiği desteklerden ötürü sizlerin huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl geniş oyuncu grubuyla yola çıkarak gençleştirmeye gittik. Genç bir kadroya sahibiz. Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa, Van ve Samsun bu yıl da Sivas, Malatya ve Trabzon’da inanılmaz bir seyirci ilgisiyle karşılaştık. Dışarıda kalan voleybol severler bile oldu. Genç sporcularımızı Anadolu ile güzel bir kucaklaşmayı başardık. Voleybolu Anadolu’ya sevdirdik. A Erkek Milli Takımımız da Avrupa Altın Ligi’nde 8’de 8 yaparak namağlup şampiyon olmayı başardı” şeklinde konuştu.

A Erkek Milli Takımı başantrenörü Nedim Özbey ise; “Türk erkek voleybolu tarihinde çok önemli bir başarıya imza atarak kupayı ülkemize getirdik. Bundan dolayı çok mutluyuz. Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ’ın yaptığı doğru planlama ve yatırımla, oyuncularımızın da özverili mücadelesi sonunda bu başarı geldi. Elde edilen başarıdan ötürü emeği olan herkesi kutluyorum” dedi.

Ziyaretin sonunda; A Erkek Milli Takımı kaptanları Arslan Ekşi ve Burutay Subaşı, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’natüm takım tarafından imzalanmış milli takım formasını takdim etti.

 

Bu Yazıya Oy Verin