Alt Yaş Milli Takım Avrupa Şampiyonaları Hakkında Önemli Duyuru

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Avrupa’daki sağlık ve güvenlik koşullarının dikkatli bir şekilde değerlendirilmesinin ardından, katılımcı ulusal federasyonların temsilcileriyle gerçekleştirdiği konferans görüşmelerinin neticesinde; alt yaş kategorilerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası elemelerinin iptal edildiğini açıkladı.

Açıklanan karara göre;

  • U17 Yıldız Kızlar, U18 Yıldız Erkekler ile U19 Genç Kızlar, U20 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonaları 2. Raunt müsabakaları oynanmayacaktır.
  • U19 Genç Kızlar ve U20 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonaları’na organizatör ülkeler dışında (Bosna Hersek, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti) katılacak ülkeler daha sonra Avrupa Sıralaması’na göre belirlenecektir.
  • U17 Yıldız Kızlar ile U18 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonaları’na 1. Raunt Elemeleri’nde ilk sırada tamamlayan ülkeler, doğrudan Avrupa Şampiyonaları’na katılacaktır. Diğer katılacak ülkeler ise daha sonra Avrupa Sıralaması’na göre belirlenecektir.
    *** U18 Yıldız Erkek Milli Takımımız, Balkan Şampiyonası 1. Raunt Elemeleri’ni şampiyon olarak tamamladığı için Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne doğrudan katılacaktır.
  • Alt yaş kategorilerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası final etaplarının tarihleri ise; CEV tarafından daha sonra belirlenerek duyurulacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Türkiye Voleybol Federasyonu

Bu Yazıya Oy Verin