2024-2025 Sezonu Öncesi Gözlemci ve Hakem Klasman Belirleme Sınav Duyurusu

2024-2025 sezon öncesi gözlemcilere ve hakemlere (uluslararası ve ulusal hakemler) yönelik klasman belirleme sınavı 27 Temmuz 2024 Cumartesi günü Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun ve Diyarbakır illerinde 2 grup halinde yapılacaktır.

Sınav Saati: Hakemler 12.00 ve Gözlemciler 14.00

Gruplar için tıklayınız.

Katılımcı formu için tıklayınız.

Sınıf düzeninin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için gözlemci ve hakemlerimizin, klasman belirleme sınavına katılıp/katılmayacaklarını belirten katılımcı formunu 15 Mayıs 2024 tarihine kadar eksiksiz doldurarak e-posta ([email protected]) yoluyla göndermeleri zorunludur.

Bildirim yapmayan gözlemci ve hakemler söz konusu klasman belirleme sınavına alınmayacaktır.

Önemli Notlar:

  • Tüm Hakem ve gözlemciler sezon öncesi yapılacak olan klasman belirleme sınavına katılmak zorundadırlar. Sınava katılmayan veya klasman dışı kalan gözlemci ve hakemler o sezon resmi ve özel tüm müsabakalarda (liglerde, alt yapı, okul sporları, üni lig, analig ve bölgesel lig müsabakalar ve özel turnuvalarda baş, yardımcı masa ve çizgi hakemi olarak) görev alamayacaklardır.
  • Klasman sınavından sonra yapılacak olan online seminerlere klasman gözlemci ve hakemlerin katılması zorunludur. Seminere katılmayan gözlemci ve hakemler o sezon resmi ve özel tüm müsabakalarda (liglerde, alt yapı, okul sporları, üni lig, analig ve bölgesel lig müsabakalar ve özel turnuvalarda baş, yardımcı masa ve çizgi hakemi olarak) görev alamayacaklardır.
  • Belirlenen gruplarda sınava giremeyecek hakem ve gözlemciler MHGK tarafından uygun bulunması halinde farklı illerde sınava girebileceklerdir. Bunun için daha önceden MHGK ’ya dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.
  • Ulaşım ücretleri katılımcılar tarafından karşılanacaktır.
  • Katılımcıların durumları, sınıf düzenleri ve sınavların yapılacağı salonların adres linkleri daha sonra bildirilecektir.
Bu Yazıya Oy Verin