2023-2024 Sezonu Öncesi Gözlemci ve Hakem Klasman Belirleme Sınav Duyurusu

2023-2024 sezon öncesi gözlemcilere ve hakemlere (uluslararası ve ulusal) yönelik klasman belirleme sınavı 05 Ağustos 2023 Cumartesi günü Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun ve Diyarbakır illerinde 2 grup halinde yapılacaktır.

Sınav Saati: Hakemler 12.00 ve Gözlemciler 14.00

Gruplar için tıklayınız.

Katılımcı formu için tıklayınız.

Sınıf düzeninin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için gözlemci ve hakemlerimizin, klasman belirleme sınavına katılıp/katılmayacaklarını belirten katılımcı formunu 05 Temmuz 2023 tarihine kadar eksiksiz doldurarak e-posta ([email protected]) yoluyla göndermeleri zorunludur.

Bildirim yapmayan gözlemci ve hakemler söz konusu klasman belirleme sınavına alınmayacaktır.

Önemli Notlar:

  • Tüm Hakem ve gözlemciler sezon öncesi yapılacak olan klasman belirleme sınavına katılmak zorundadırlar. Sınava katılmayan hakem ve gözlemciler o sezon tüm müsabakalarda (liglerde, alt yapı, okul sporları, üni lig, bölgesel lig müsabakalar ve özel turnuvalar) görev alamayacaklardır.
  • Klasman sınavından sonra yapılacak olan online seminerlere tüm gözlemci ve hakemlerin (klasmana kalan ile klasman dışı hakemler ve gözlemciler) katılması zorunludur. Seminere katılmayan hakem ve gözlemciler o sezon tüm müsabakalarda (liglerde, alt yapı, okul sporları, üni lig, bölgesel lig müsabakalar ve özel turnuvalar) görev alamayacaklardır.
  • Belirlenen gruplarda sınava giremeyecek hakem ve gözlemciler MHGK tarafından uygun bulunması halinde farklı illerde sınava girebileceklerdir. Bunun için daha önceden MHGK ’ya dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.
  • Depremden etkilenen illerde kayıtlı gözlemci ve hakemler ise; 2022-2023 sezonundaki klasman hakları saklı kalmakla beraber sınava katılmayabilirler. Ancak sınavdan sonra yapılacak online seminerlere katılmaları zorunludur. 2022-2023 sezonunda klasman dışı kalan hakemler ise yapılacak sınava katılarak klasmanlarını yükseltebilirler.
  • Ulaşım ücretleri katılımcılar tarafından karşılanacaktır.
  • Katılımcıların durumları, sınıf düzenleri ve sınavların yapılacağı salonların adres linkleri daha sonra bildirilecektir.
Bu Yazıya Oy Verin