2. Lig Kadınlar Çeyrek Final, Yarı Final ve Final Müsabakalarında Uygulanacak Aşı ve Test Prosedürü Duyurusu

2021-2022 voleybol sezonunda Kadınlar 2. Ligi’nde çeyrek final, yarı final ve final müsabakalarında tüm teknik ekip, sporcular ve yardımcı personel için;

  • İki doz aşısını olmuş ve aşı kartı mevcut kişiler; herhangi bir nedenle Covid-19 teşhisi konmadığı sürece, aşıyı olduğu tarihten itibaren 14 gün sonra başka bir koşul olmaksızın 6 ay (180 gün) süreyle oyun alanında yer alabilirler.
  • 3. doz aşısını olan kişilere aşı sonrası 14 gün bekleme süresi uygulanmamaktadır. 3. doz aşısını olanlardan PCR testi talep edilmemektedir.
  • Herhangi bir nedenle aşı kartı sahibi olmayanların, tek doz aşı olanların, 2. aşı tarihinden itibaren 180 günlük süresi dolanların, hatırlatma aşısı olmayanların (3.doz), hastalığı geçirme süresi 90 günden fazla olanların ve/veya pozitif antikor testi olmayanların müsabakadan en fazla iki (2) gün önce alınmış negatif PCR testine sahip olmaları ve sonuçları [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir.
  • Çeyrek final, yarı final ve final müsabakalarında Covid-19 pozitif vakalar sebebiyle müsabaka ertelemesi yapılmayacaktır. Müsabakaya çıkmayan takım (3-0 Hükmen) mağlup sayılacaktır.

İlgili kulüplerimize önemle duyurulur.

Bu Yazıya Oy Verin