Temsilcilerimizin, Şampiyonlar Ligi’ndeki Rakipleri Bugün Belli Olacak

Ülkemizi Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek takımlarımız bayanlarda; Fenerbahçe Galatasaray ve VakıfBank, erkeklerde; Halkbank, Arkas Spor ve Fenerbahçe’nin rakipleri, bugün (17 Kasım Cuma) belli olacak.

Rusya’nın başkenti Moskova ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Voleybol Galası’nda çekilecek kura; Türkiye saati ile 18.00’de başlayacak ve CEV’in Facebook ile Youtube hesaplarından ve Laola1.tv’den canlı verilecek.

Avrupa Voleybol Galası’nda grup kuraları çekiminin yanı sıra, “Yılın En İyi Erkek Oyuncusu”, “Yılın En İyi Kadın Oyuncusu”, “Yılın En İyi Kadın Takım Antrenörü” ve “Yılın En İyi Erkek Takım Antrenörü” ödülleri de sahiplerini bulacak.

2018 (CEV) Şampiyonlar Ligi 4. Etaptan (grup aşaması) itibaren;  bayanlarda 16 takım, erkeklerde 20 takım mücadele edecek. Takımlar; bayanlar dörderli dört gruba, erkekler dörderli beş gruba ayrılacak. Kura çekimi CEV yönetmeliğine göre dört aşamalı yapılacak ve 3. etaptan gelen takımlar hariç, aynı ülke takımları aynı grupta yer almayacak.

Bayanlar Kura

4.Kavanoz: VakıfBank (Türkiye), Maritza Plovdiv (Bulgaristan), Developres SkyRes Rzeszow (Polonya), Imoco Volley Conegliano (İtalya)

3.Kavanoz: CS Volei Alba Blaj (Romanya), Agel Prostejov (Çekya), Vizura Ruma (Sırbistan), Grot Budowlani Lodz (Polonya)

2.Kavanoz: Galatasaray (Türkiye), Igor Gorgonzola Novara (İtalya), ASPTT Mulhouse (Fransa), Dinamo Kazan (Rusya)

1.Kavanoz:Fenerbahçe (Türkiye), Dinamo Moskova (Rusya), Chemik Police (Polonya), Volero Zürih (İsviçre)

Erkekler Kura

4.Kavanoz: Fenerbahçe (Türkiye), Lokomotiv Novosibirsk (Rusya), Sir Colussi Sicoma Perugia (İtalya), Jastrzebski Wegiel (Polonya), Spacer’s Toulouse VB (Fransa), Noliko Maaseik (Belçika), VfB Friedrichshafen (Almanya), Ford Store Levoranta Sastamala (Finlandiya)

Not: 4. kavonoz kura çekiminden sonra, kalan üç takım, üçüncü kavanoza eklenecek.

3.Kavanoz: Arkas Spor (Türkiye), PGE Skra Belchatow (Polonya)

2.Kavanoz: Dinamo Moskova (Rusya), Trentino Diatec (İtalya), Berlin Recycling Volleys (Almanya), Knack Roeselare (Belçika), PAOK Thessaloniki (Yunanistan)

1.Kavanoz: Halkbank (Türkiye), Zenit Kazan (Rusya), Cucine Lube Civitanova (İtalya), Zaksa Kedzierzyn-Kozle (Polonya), Chaumont VB 52 Haute Marne (Fransa)

Not: Kavanoz sıralaması kura çekim sırasına göre yazıldı.

Bu Yazıya Oy Verin