Avrupa’nın Zirvesindeki ‘Türk Finali’nde Şampiyon VakıfBank Oldu

Kadın voleybolunda Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en büyük organizasyonu olan CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde Türk voleybolu adına tarihi bir akşam yaşandı.

Türk voleybol tarihinde ilk kez iki Türk takımının karşı karşıya geldiği Avrupa’nın 1 numaralı kupasının finalinde Eczacıbaşı Dynavit’i 3-1 mağlup eden VakıfBank, 6. kez Avrupa şampiyonu oldu ve Cumhuriyetimizin 100. yılında Avrupa’nın en büyük kupasını müzesine götürdü.

Karşılaşmayı; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan ve TVF Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç da tribünden izledi.

Final karşılaşmalarının ardından yapılan törende “En Değerli Oyuncu” (MVP) ödülünün sahibi VakıfBank’ın İtalyan pasör çaprazı Paola Egonu oldu.

Avrupa şampiyonu olan temsilcimiz VakıfBank’a madalyalarını; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile CEV Asbaşkanı Renato Arena takdim etti.

VAKIFBANK-ECZACIBAŞI DYNAVİT: 3-1
SALON: Pala Alpitour, Torino
HAKEMLER: Stanislava Simic (Sırbistan), Ilaria Vagni (İtalya)
VAKIFBANK: Cansu, Gabi, Zehra, Egonu, Bajema, Ogbogu, Ayça (L) (Derya, Buket, Karutasu)
ECZACIBAŞI DYNAVİT: Ognjenovic, Voronkova, Beyza, Boskovic, Hande, Jack, Simge (L) (Heyrman, Yaprak, Saliha, Elif, Fabris)
SETLER: 27-25, 25-17, 23-25, 25-17
SÜRE: 110 dakika (33′,26′,27′,24′)

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin