Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası Başlıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Mersin Yenişehir Belediyesi’nin iş birliğiyle organize edilecek Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası’nın heyecanı, yarın Yıldızlar kategorisinde (Kız-Erkek) oynanacak karşılaşmalar ile başlayacak.

Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası lansman toplantısı maçların oynanacağı Yenişehir Belediyesi CNR EXPO Fuar Merkezi’nde yapıldı. Lansman toplantısına Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Türkiye Voleybol Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Nurten Keskin ve basın mensupları katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Mersin Yenişehir Belediyesi’nin iş birliğiyle bu yıl Mersin’de düzenlenecek Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası kapsamında ilk olarak 11-16 Mayıs tarihleri arasında yıldız kız ve yıldız erkekler sahaya çıkacak. 18-25 Mayıs tarihleri arasında midi kız ve küçük erkekler kategorilerindeki maçlarla devam edecek Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası, 09- 16 Haziran arasında midi erkekler ve küçük kızlar maçlarıyla sona erecek. 4 hafta boyunca Mersin Yenişehir’de tam anlamıyla bir spor festivali yaşanacak.

“Pandemi nedeniyle 2019 yılından bu yana ilk kez Yenişehir Belediyesinin organizasyona sağladığı katkıdan dolayı Mersin’de düzenliyoruz.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Voleybol Federasyonu olarak altyapıları çok önemsediğimiz için diyoruz ki ‘Türkiye voleybol ülkesi. Amacımız ülkemizdeki voleybolun ve milli takımımızın temel taşı olan altyapılara gösterilen öneminin kulüp ve tüm voleybol paydaşlarının bütünleyiciliğini sergilenmektir. Daha önce dört kez Festival Voleybol organizasyonu yapmıştık. Pandemi nedeniyle 2019 yılından bu yana ilk kez Yenişehir Belediyesinin organizasyona sağladığı katkıdan dolayı Mersin’de düzenliyoruz. Bize bu imkanı sağladığı ve voleybola verdiği destek nedeniyle Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür ediyoruz. Mersin’de düzenlenen organizasyonda 160 takıma ev sahipliği yapılacak. Bu festival için 80 Mersin hakemine de kurs verdik. Maçlarda bu hakemlerimiz görev alacak. Temiz Oyun İyi Davranış Projesi’ni ilk kez burada, Festival Voleybol’da uyguluyoruz. Sporda kazanmak için mücadele eden dostluk, barış ve kaynaşma olgularını geliştirmek önemli ama en önemlisi kaybetmeyi kabul ederek ve kazananı kutlamak. Biz voleybolda bunu istiyoruz.“

Bu Yazıya Oy Verin