TVF DUYURU

Ülkemizin uluslararası spor organizasyonlarındaki başarısını artırmak, nitelikli sporcuların yetişmesine katkı sağlamak, spor dallarında üstün başarılı adaylara spor bilimleri dışında farklı kariyer olanakları sunmak, sporcuların akademik kariyerleri ile birlikte spora devamlarını sağlamak ve sporculara yükseköğretime geçişlerinde destek olmak amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 52 Vakıf Üniversitesi arasında imzalanan ve başarılı sporcuların ilgili üniversitelerde tam burslu olarak eğitim görmelerine olanak sağlayan mutabakat metni imzalanmıştır.

Mutabakat metninden faydalanmak isteyen sporcu öğrenciler Ek-1 dilekçe ve önceden alınan millilik belgesi ile federasyonumuza müracaat edeceklerdir.

Sporcu öğrencinin başvurusunda yer alan katıldığı veya derece aldığı yarışma/yarışmalar federasyonumuzca Milli Sporcu Belgesi üzerinden değerlendirilerek Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Okul Sporları Daire Başkanlığına gönderilecektir. Başvuru sonucu Bakanlıkça sporcu öğrenciye yazılı olarak bildirilecektir.

 

EK 1- Sporcu Dilekçesi