Voleybol Vakfı’nın 30. Yıl Balosu Gerçekleşti

Voleybol Vakfı’nın 30. Yıl Balosu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF)’nun katkılarıyla, Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel’de gerçekleşti.

Baloya, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Milli Takımlar Sorumlusu & Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran Mumcu, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpaslan, TVF Lig Kurulu Koordinatörü Selahattin Süleymanoğlu ve TVF Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay da katıldı.

Gecede, A Erkek Voleybol Milli Takımımızın tarihinde oynadığı ilk resmi maçta kadroda bulunan, Türk Voleybolu’nun efsane isimlerinden, 93 yaşındaki Marsel Şalabi, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a, ilk ulusal maçta forma giyen A Erkek Voleybol Milli Takımımızın fotoğrafını müzeye kaldırılması için hediye etti.

Bu jest karşısında çok duygulandığını ifade eden TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Belki de bu yaşıma kadar en çok heyecanlandığım ve kendimi nasıl ifade edeceğimi bilemediğim bir gece yaşıyorum. Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen, başta Voleybol Vakfı Başkanımız Jeyan Erben olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Burada, uzun zamandır beraber olma fırsatı bulamadığımız abilerimizle görüşme, hasret giderme fırsatı buldum. Ama en önemlisi, böyle muhterem bir ağabeyimin elinden bu fotoğrafı teslim almak, onun elini sıkmak ve bu nezih camianın güzel insanıyla birlikte poz vermiş olmanın benim için ne kadar heyecan verici olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bunu her yerde dile getiriyorum ama bu gece de bir kez daha görüyoruz ki; voleybol ailesi olarak gerçekten çok nezih bir camiayız. Vefa benim için çok önemli. Voleybol adına, vefa adına, 7’den 70’e herkesin ayağına gitmek benim görevimdir. Camiamız da bu görevi bize sundu. Voleybol Vakfımız için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Yarın Antrenörler Derneğimiz için ne gerekiyorsa yapacağız, geçen hafta da Hakem ve Gözlemcilerimiz için hep beraberdik. Onlar için de elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundaydık, yaptık ve yapacağız. Görev süremiz boyunca, voleybol için hep beraber imkanlarımızı seferber edeceğiz ve her şeyin en iyisini birlikte başaracağız. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

Konuşmanın ardından, Voleybol Vakfı Başkanı Jeyan Erben, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkür plaketi takdim ederken, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da, Voleybol Vakfı Başkanı Jeyan Erben’e Türk Voleybolu’na katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi sundu.

Bu Yazıya Oy Verin