Spor Masörü Gelişim Semineri Duyurusu

Spor Masörü Gelişim Semineri 23-25 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya (Kemer) ilinde yapılacaktır.

 

Seminere daha önce Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı’nca açılan Spor Masörü Yetiştirme Kursuna katılıp belge alan spor masörleri katılabileceklerdir. 26.07.1999 tarihli ve 23767 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Spor Masörü Eğitim Yönetmeliğinin 11. maddesine göre spor masörlerinin lisansları Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığınca veriliş tarihine göre iki yılda bir vize edilir. Aynı yönetmeliğin 14. maddesine göre ise spor masörü belgesine sahip olup üç yıl içerisinde Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığınca düzenlenen gelişim seminerinden herhangi birine katılmayan veya herhangi bir spor aktivitesine katıldığını belgelemeyen masörlerin vizesi yapılmamaktadır. Lisansları vize edilmeyen masörlerin ise masörlük yapamayacağı aynı yönetmeliğin 11. maddesi hükmüne bağlanmıştır.

 

Seminere katılmak isteyen masörlerin başvuruları 17 Ekim 2017 tarihine kadar https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden alınacaktır. Başvuru esnasında, başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilecek olan referans numarası ile Halk Bankası’na 100 TL yatırılacaktır.

 

Seminere kabul edilecek aday sayısının 100 kişi ile sınırlı olması esas olup seminere yapılan başvurular ile birlikte seminer salonunun uygunluğunun dikkate alınması suretiyle kabul edilecek aday sayısı kesinleştirilecektir. Seminere katılım talebinin fazla olması durumunda seminere katılacakların belirlenmesinde öncelik gerekli belgeleri ilk olarak gönderen masörlere verilecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar 18 Ekim 2017 tarihinde https://sporegitim.sgm.gov.tr web adresinden ilan edilecektir.

 

Katılımın fazla olması nedeniyle seminere başvuruları kabul edilmeyen masörlerin yatırmış oldukları seminer ücreti iade edilecektir. 18 Ekim 2017 tarihinde seminere başvuruları kabul edildiği halde katılmayan masörlerin seminer ücretleri ise iade edilmeyecektir.

 

İletişim: Meral ŞAHİN CANDAN (Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı) 0312 310 39 77-78-79 /131

 

İlgili yazı için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin