U18 ve U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonaları’nın Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Beach-It Beach Sports Organizasyon organizatörlüğünde, 16-20 Eylül’de düzenlenecek 2020 CEV 18 Yaş Altı ve 23-27 Eylül’de gerçekleştirilecek 2020 CEV 22 Yaş Altı Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonaları’nın tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Asbaşkanı Alper Sedat Aslandaş, Beach-It Beach Sports Organizasyon Sorumlusu Gürsel Yeşiltaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman ile TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; Selçuk ilçesindeki Pamucak Plajı’nda gerçekleştirilecek iki önemli organizasyona şimdiden 35 ülkeden 128 takım ve 256 sporcunun kayıt yaptırdığını aktardı.

Uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yaparak hem İzmir’in dünya kenti hedefine katkı sunmayı, hem de kentin her yerinde hemşehrileri sporla buluşturmayı hedefleyen bir anlayışla hareket ettiklerini söyleyen Soyer, organizasyon için Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm sağlık önlemlerinin de alınacağını belirtti.

Plaj Voleybolu Avrupa şampiyonalarının İzmir’in tarihsel açıdan en önemli ilçelerinden biri olan Efes Selçuk’ta olmasının çok kıymetli olduğuna dikkat çeken Başkan Soyer, şunları kaydetti:

“Selçuk, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Efes Antik Şehri’nin, adına dünyanın yedi harikasından biri olarak inşa edilen Artemis’in, Meryem Ana’nın ve benzeri pek çok tarihi değerin bulunduğu adeta bir açık hava müzesi. Bu çapta bir organizasyonun şehrimizde, pandemiden en olumsuz etkilenen sektörlerin başında gelen turizm sektörüne de her anlamda büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Bu büyük organizasyonun gerçekleşmesine Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ev sahipliği yapan ve katkı sunan Efes Selçuk Belediyesi’ne, Türkiye Voleybol Federasyonu’na, Avrupa Voleybol Konfederasyonu’na ve Beach-It Beach Spor Organizasyonu’na şükranlarımı sunuyorum”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ise, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen toplantıda, arka arkaya iki plaj voleybolu organizasyonu gerçekleştirecekleri için heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içinde olduklarını kaydeden Aslandaş, şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz yıl İzmir’de yapılan Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası çok güzel bir organizasyon oldu. Federasyon olarak her yıl daha büyük organizasyonları İzmir’e getirerek, kentin özellikleri içine spor şehri unvanının konmasına katkı göstereceğimizi ifade ettik. Altyapı şampiyonaları, tüm dünyada önemli organizasyonlar arasına girmeye başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Efes Selçuk Belediyesi’nin desteği ile bu organizasyonların daha da güçlü bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak aynı zamanda Türkiye’nin tanıtımına da katkı sunacağımıza inanıyorum.”

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ise; yapılacak organizasyondan dolayı heyecanlı olduklarını belirterek, “Tarihin ve kültürün beşiğinde spor yapıyor olmak ve bunu Efes sahilinde yapmak bizim için ayrı bir gurur olacak” ifadelerini kullandı.

Beach-It Beach Sports Organizasyon Sorumlusu Gürsel Yeşiltaş ise “Sloganımız ‘Kültür ve sporu dünyaya tanıtmak’ olacak. Genç sporcularımızı uluslararası alanda başarılı bir şekilde temsil ettirip onlara olimpiyat yolunu açmayı diliyoruz” dedi.

Bu Yazıya Oy Verin