TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Kayıtları Başlıyor

2017 yılında 76 kulüpten 130 takımın katılımıyla gerçekleştirilen plaj voleybolu kulüpler ligi için kayıtlar, 9 Nisan Pazartesi günü başlıyor. Büyük erkekler ve büyük bayanlar kategorilerinde gerçekleştirilecek lig, 2018 yılında 12 ayrı bölgede başlayacaktır. Kulüpler ligi finali, 20-22 Temmuz 2018 tarihlerinde, Sinop Kumkapı Plajı’nda, toplamda 48 takımın katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Lige sadece kulüpler düzeyinde katılım alınacaktır ve katılım ücreti yoktur. Resmi olarak voleybol branşı olan tüm kulüpler katılabilir. Katılım için Kulüplerin Kulüp Taahhütnamesi ve Kulüp Yetkilisi İmza Sirküleri ile illerindeki il temsilciliğine başvurması yeterli olacaktır. Taahhütname için buraya tıklayınız.

Kulüpler ligine her bölgede 8 kulüp kabul edilecektir. TVF, gerekli gördüğü taktirde bazı bölgelerde 8 kulüpten fazla takımı lige kabul edebilir.

Her bir kulüp en başta 1 takım ile lige kayıt yaptırabilirler. Kadrolarında istedikleri kadar oyuncu bulundurabilirler. Bir ilde yeteri kadar başvuru yapan kulüp olmaması halinde bir kulüpten en fazla 3 takım o ildeki lige alınabilir. Birden fazla kulübün bir bölgede birden fazla takım çıkarmak istemesi durumunda eleme müsabakaları oynatılabilir.

Bir kulüp isterse adresinin kayıtlı olduğu ilin / bölgenin haricindeki bir bölgede açılan lige katılabilir. Kulüpler isterlerse ikinci takımları ile (farklı sporcular ile) farklı bölgedeki lig etaplarına katılabilirler.

Bir kulüp iki farklı takımla farklı bölgelerde takım kaydını ancak o bölgedeki kontenjan dolmadıysa TVF izni ile yapabilir. Birden fazla Kulüp bunun için başvurduysa eleme müsabakaları oynatılır.

Yabancı Sporcu oynatmak isteyen takımların TVF’ye yazılı olarak başvurarak izin alması zorunludur. Takımlar iki yabancı sporcu ile sahaya çıkamaz. (Her takım sahaya bir yabancı sporcu çıkabilir.) Yabancı sporcunun da lisans çıkarması zorunludur.

Kulüplerin sporcuları için ferdi plaj voleybolu lisansı çıkarması gerekmektedir. Lisans çıkarma için aşağıdaki dokümanlar il temsilciliğine teslim edilmelidir.

Her Sporcu için;

Kimlik Fotokopisi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport olabilir)
Sağlık Raporu – Son 3 hafta içerisinde alınmış
Sporcu Taahhütnamesi (Lig Bilgi Sayfasından indirilebilir)
Lisans Ücreti Dekontu –Lisans ücreti sporcu başına 100 TL’dir.
Lisans ücretleri, internet ödeme sisteminin hazır olması durumunda internet sitesinden online ödeme ile de gerçekleştirilebilir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 30 NİSAN 2018’dir.

BÖLGE MÜSABAKALARI FORMATI: 4 takımlı 2 grup yapılır. Çift devreli lig usulüne göre müsabakalar yaptırılır.
Bölgelerinde derece alan ilk üç takıma madalya verilir. Hangi bölgeden kaç takımın finallere katılacağı daha sonra yapılacak bir duyuru ile açıklanacaktır. Kulüpler ligi finalleri 20-22 Temmuz 2018 tarihlerinde Sinop’ta Kumkapı Plajında Sinop Belediyesi ev sahipliğinde yapılacaktır.

Kulüpler Ligi Finallerinde (Play-off’larda) bir oyuncunun oynayabilmesi için o yıl plaj voleybolu kulüpler ligi veya probeach tour etaplarında en az iki müsabakaya katılmış olması gerekmektedir.

Kulüpler liginde 20 yaş altı kategori Türkiye Şampiyonası planlanmaktadır. Bu organizasyonla ilgili ayrıntılı bilgi ayrı bir duyuru ile ilan edilecektir.

Formalar:
Sporcu formalarını kulüpler sporcularına göre ayarlarlar. Sahaya çıkacak her iki oyuncunun da üst ve alt formasının desenlerinin ve renklerinin aynı olması gerekmektedir. Forma numaraları 1 ve 2 olarak ayrılır.

• Sporcu, TVF Plaj Voleybolu Ligi müsabakalarına en az iki farklı renkte, iki üst üniforma ve iki şort ile gelir, Sporcu, üniforma ve şortlarını, FIVB Spor Yönetmeliği’nde (FIVB Sports Regulations) belirlenmiş olan ölçü ve tiplerde yaptıracağını kabul eder.

• Sahaya çıkan takım oyuncularının üst üniforma ve şort/mayo altına giyecekleri içliklerin de tek tip ve ölçüde (kol ve bacak uzunluğu) olması gerekmektedir.

Forma Tasarımı Ve Logo Ölçüleri
Üst Forma Tasarımındaki kriterler aşağıdaki gibidir:

Üst Forma / Ön Taraf:
– Üstte Sporcu Forma Numarası (boy 8cm, en uygun oranda) – Sol Göğüste
– Takım Logosu (8 cmx12cm ya da oranlı ölçüde) – Sol göğüste Forma Numarası Altında
– Sağ Göğüste numaranın altında: TVF Profesyonel PLAJ VOLEYBOLU LİGİ Resmi Logosu
– Karın üstünde ortada: TVF Resmi Logosu (60.Yıl logolu)
– Kulüp/Sponsor İsmi (300 cm2) – Ön ortada, karın bölgesinde
– Sponsor Firma Logoları – kalan diğer boşluklarda

Üst Forma / Arka Taraf:
– Forma Numarası (8cmx10cm, oranlı bir şekilde) – Arka Üst-(Kürek Kemikleri Ortasında)
– Sırt Üstte (ense kısmında) : TVF Profesyonel PLAJ VOLEYBOLU LİGİ Resmi Logosu – (9cmx8cm) (web plaj.tvf.com.tr sitesinde logo mevcuttur),
– Oyuncu Adı – Forma Numarası Altında
– Kulüp/Sponsor İsmi (300 cm2) – Oyuncu adı altında
– Sponsor Firma Logoları – kalan diğer boşluklarda
– Sporcu, TVF Profesyonel Plaj Voleybolu Ligi üst üniforma ve şorttaki sponsor reklam alanı sınırlaması yoktur fakat Sporcu başka organizasyonlara ait malzeme kullanamaz.
– Üst üniformalarda, TVF Plaj Voleybolu Ligi isim ya da logosunun üzerini kapatacak sponsor ya da isim baskısı kullanılamaz.

Cezai yaptırımlar ve diğer tüm ayrıntılar için tüm sporcu ve kulüplerin Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi statüsünü okumaları gerekmektedir.

KULÜPLER LİGİNİN YAPILACAĞI İLLER:
– ANKARA
– ANTALYA
– BURSA
– İSTANBUL
– İZMİR
– SAMSUN
– ELAZIĞ
– HATAY*
– MERSİN
– AFYON
– KAYSERİ
– TUNCELİ
*Plan aşamasındadır daha sonra kesinleştirilecektir.

Bu Yazıya Oy Verin