Bioderma Pro Beach Tour Erciyes Dağı Etabı Başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş.’nin iş birliğiyle düzenlenen Biordema Pro Beach Tour Erciyes Dağı Etabı bugün erkeklerde ve kadınlarda oynanan karşılaşmalarla başladı.

Uluslararası seviyede birçok etkinliğin merkezi haline gelen Erciyes, dünyada ilk kez bir dağda düzenlenen plaj voleybolu organizasyonuna ev sahipliği yapıyor.

Ülkemizi ilk kez kar voleyboluyla tanıştıran Erciyes, Türkiye’yi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.

Dünyada ilk kez bir dağda yerli ve yabancı oyuncuların mücadelesine sahne olan Biordema Pro Beach Tour Erciyes Dağı Etabı, Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı ve Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman’ın servisleri ile temsili olarak başladı.

Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Dünyanın en yüksek kumsalına hoş geldiniz. Şuan da 2 bin 200’deyiz. Dünyanın en yüksek kumsalındayız. Hem yerli hem de yabancı oyuncularımız var. Biz de sayın vekilimizle beraber ilk vuruşu yaptık. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın selamlarını ilettik. Kendisi finalleri izlemeye gelecek, kupayı takdim edecek. Burada milli takımdan, genç ve A milli takımdan oyuncularımız var” diye konuştu.

Erciyes’te yine tarihi bir gün yaşadıklarını dile getiren Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Erciyes Master Planı’nda yaptığı yatırımların bir çok boyutta meyvesini verdiğini dile getirerek, Erciyes’i yılın dört mevsiminde aktif hale getirmek gayesiyle hareket ettiklerini sözlerine ekledi.

Erciyes’i yaz mevsiminde aktif hale getirmek için ne yapılabileceği noktasında planlamalar yaptıklarını ve bunlardan bir tanesinin de Erciyes’i voleybol ve futbol gibi farklı spor branşlarında aktif hale getirmek olduğunu paylaşan Cıngı, plaj voleybolunun da bunlardan birisi olduğunu ve bunu başardıklarını söyleyerek, “Bu yapılan dünyada bir ilk. O yüzden Erciyes’in hep ilklere sahne olma geleneğini bozmadan yolumuza devam ediyoruz. Bu uğurda bizlere hizmet veren Kayseri Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere bütün kamu kuruluşlarımıza ve özelliklede Türkiye Voleybol Federasyonu’muza şükran borcumuz var” diye konuştu.

Bioderma Pro Beach Tour Erciyes Dağı Etabı’nda tüm karşılaşmalar, TVF Voleybol TV’den canlı olarak yayınlanacak. TVF Voleybol TV’yi izlemek için tıklayınız.

Kadınlarda günün sonuçlarına ve maç programına ulaşmak için tıklayınız.

Erkeklerde günün sonuçlarına ve maç programına ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin