Millilerimizden FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Alanya Etabı’nda 2 Gümüş Madalya !

Alanya Belediyesi, Alanya Teleferik ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile düzenlenen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı ayaklarından biri olan Alanya Etabı, bugün (3 Haziran 2018,Pazar) bayanlar ve erkekler kategorilerinde oynanan üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Erkekler kategorisindeki temsilcilerimizden Murat Giginoglu – Volkan Göğtepe ikilisi, yarı final maçında Ukrayna’dan Denin – Denysenko ikilisini 21-15 ve 21-18‘lik setlerle 2-0 mağlup ederek adlarını finale yazdırdılar.

Erkekler kategorisindeki diğer yarı final mücadelesinde ise; İsviçre’den Breer – Haussener ikilisini 21-15 ve 21-16‘lık setlerle 2-0 mağlup eden Rusya’dan Hudyakov – Bykanov ikilisi finale yükseldi.

Erkekler üçüncülük mücadelesinde; Ukrayna’dan Denin – Denysenko ikilisi, İsviçre’den Breer – Haussener ikilisini 18-21, 21-14 ve 17-15‘lik setlerle 2-1 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Erkekler final mücadelesinde ise; Millilerimiz Murat Giginoglu – Volkan Göğtepe ikilisi, Rusya’dan Hudyakov – Bykanov ikilisi ile karşı karşıya geldi. Dolu tribünler önünde seyircinin desteğini arkasına Millilerimiz, rakibine tie-break seti sonucunda 2-1 (13-21, 21-16, 11-15) mağlup oldu ve gümüş madalya kazandı. Bu sonucun ardından Rusya’dan Hudyakov – Bykanov ikilisi, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Alanya Etabı’nı şampiyon olarak tamamladı.

Bayanlar kategorisindeki temsilcilerimizden Aleyna Vence – Buğra Eryıldız ikilisi, yarı final mücadelesinde İtalya’dan Silvia Costantini – Gaia Traballi ikilisini 19-21, 21-19 ve 15-13‘lük setlerle 2-1 mağlup ederek FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda bayanlar kategorisinde finale yükselen ilk Milli Takımımız oldu.

Bayanlar kategorisindeki diğer yarı final mücadelesinde ise; Almanya’dan Schneider – Seeber ikilisi, Rusya’dan Zayonchkovskaya – Rudykh ikilisini 21-15 ve 22-20‘lik setlerle 2-0 mağlup ederek finale yükseldi.

Bayanlar üçüncülük mücadelesinde Rusya’dan Rudykh – Zayonchkovskaya ikilisi, İtalya’dan Constantini – Traballi ikilisini 21-15, 13-21 ve 15-12‘lik setlerle 2-1 mağlup ederek turnuvayı üçüncü sırada bitirdi ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Bayanlar final mücadelesinde ise; Millilerimiz Aleyna Vence – Buğra Eryıldız ikilisi, Almanya’dan Schneider – Seeber ikilisi ile karşı karşıya geldi. Dolu tribünler önünde seyircinin desteğini de arkasına Millilerimiz, rakibine tie-break seti sonucunda 2-1 (21-18, 13-21, 13-15) mağlup oldu ve gümüş madalya kazandı. Bu sonucun ardından Almanya’dan Schneider – Seeber ikilisi, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Alanya Etabı’nı şampiyon olarak tamamladı.

Bu Yazıya Oy Verin