Millilerimiz Balkan Plaj Voleybol Şampiyonası’ndan 2 Bronz Madalya İle Dönüyor

Arnavutluk’un Durrës şehrinde organize edilen 2017 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası, bugün (17 Eylül 2017 Pazar) her iki kategoride oynanan çeyrek final, yarı final, üçüncülük – dördüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

 

Erkekler kategorisindeki temsilcilerimizden Yusuf Özdemir / Ali Cebeci çifti, Sırbistan’dan Damjan Pusonjic / Miljan Kikovic ikilisini 19-21 ve 17-21‘lik setlerle 0-2 mağlup ederek yarı finalde bir diğer Sırp ekibi olan Lazar Kolaric / Djordje Klasnic ikilisinin rakibi oldular. Millilerimiz, yarı finalde Sırp rakiplerine 21-13 ve 21-16‘lık setlerle 2-0 yenilerek finale kalma şanslarını kaybettiler. Yarı finale kalan diğer temsilcilerimiz Murat Giginoğlu / Hasan Hüseyin Mermer ikilisi, İsviçre’den Quentin Métral / Simon Hagenbuch çiftine 19-21, 21-17 ve 10-15‘lik setlerle 1-2 kaybederek bronz madalya maçında Yusuf Özdemir / Ali Cebeci ikilisinin rakibi oldular. Üçüncülük – Dördüncülük maçında Yusuf Özdemir / Ali Cebeci çifti sakatlık nedeniyle karşılaşmaya devam edemeyince, bronz madalyanın sahibi Murat Giginoğlu / Hasan Hüseyin Mermer ikilisi oldu.

Turnuvada erkekler kategorisinde ülkemizi temsil eden Ali Osman Nurettin / Ali Berke Sağır ise turnuvayı yedinci sırada tamamladı.

 

Bayanlar kategorisindeki temsilcilerimiz Aleyna Vence / Buğra Eryıldız çifti ise, yarı final müsabakasında Yunanistan’dan Panagiota Karagkouni / Konstantina Tsopoulou ikilisine 21-11, 16-21 ve 18-16‘lık setlerle 1-2 mağlup oldu. Millilerimiz, Üçüncülük – Dördüncülük müsabakasında Yunanistan’dan Dimitra Manavi / Aliki Alexandra Spiliotopoulou ikilisini 21-23 ve 13-21‘lik setlerle 0-2 yenerek turnuvayı bronz madalya ile tamamladı.

 

2017 Balkan Plaj Voleybolu’nda günün tüm sonuçlarına ve final sıralamasına ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin