FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 3 Yıldızlı Mersin Etabı, 2 Mayıs’ta Başlıyor

Dünya’nın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 3 Yıldızlı ayaklarından biri olan Mersin Etabı, 2-6 Mayıs 2018 tarihlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Kız Kalesi Plajı’nda gerçekleştirilecek.

40 ülkeden toplamda 124 takımın başvurduğu organizasyonda erkeklerde 56, bayanlarda 51 takım (toplam 107 takım – 214 sporcu) daha önceki Dünya Turu puanları ile Mersin Kız Kalesi’nde düzenlenecek organizasyonda mücadele etme hakkını kazandı.

Erkekler ve bayanlar kategorilerinde ayrı ayrı 24 takım puanları ile otomatik olarak ana tabloya yerleşirken; erkeklerde 32 takım, bayanlarda da 27 takım ana tabloya kalabilmek için 2 Mayıs’ta eleme turnuvası oynayacak. Her iki kategoride de 8’er takım eleme tablosundan ana tabloya katılma hakkı kazanacak. Ana Tablo müsabakaları, 3 Mayıs 2018, Perşembe günü başlayacak.

Türkiye, erkeklerde 3’ü ana tabloda, 2’si elemede, bayanlarda da 3 takım ana tabloda olmak üzere toplam 5 erkek, 3 bayan takımı ile mücadele edecek. Toplamda 150.000 Dolar para ödülünün dağıtılacağı organizasyonun, Olimpiyat sıralamasına puanları açısından büyük önem taşıyor.

Dünya ve Avrupa basının da ilgisinin yoğun olacağı organizasyonun final maçları ve ödül töreni, 6 Mayıs 2018, Pazar günü, TV8,5 ekranlarından naklen olarak 16:00-18:00 saatleri arasından yayınlanacak.

Yarı finaller, bronz madalya ve altın madalya müsabakalarının tamamı da FIVB ve TVF’nin Youtube kanallarından tüm dünyaya canlı olarak ayrıca yayınlanacak.

Seyirci girişinin ücretsiz olacağı bu organizasyona Mersin’den servisler de kaldırılacak. (Mersin Forum önündeki duraktan) Üst düzey yetkililerinin de katılımının olacağı bu dev organizasyona tüm halkımız davetlidir.

Erkekler kategorisi katılımcı listesini görmek için linke tıklayınız:

http://worldtour.2018.fivb.com/en/mmer2018/men/teamsinfo/entriesbycountry

Bayanlar kategorisi katılımcı listesini görmek için linke tıklayınız:

http://worldtour.2018.fivb.com/en/wmer2018/women/teamsinfo/entriesbycountry

Türk Milli Takım Kafilemiz şu isimlerden oluşuyor:

Bayan Milli Takımlarımız:

Aleyna Vence (Blokçu) – Buğra Eryıldız (Defansçı)

Merve Nezir (Blokçu) – Selin Yurtsever (Defansçı)

Neriman Gençyürek (Blokçu) – Güldeniz Önal (Defansçı)

Erkek Milli Takımlarımız:

Murat Giginoğlu (Blokçu) – Volkan Göğtepe (Defansçı)

Hasan Hüseyin Mermer (Blokçu) – Sefa Urlu (Defansçı)

Ali Berke Sağır (Blokçu) – Engin Özbek (Defansçı)

Yusuf Özdemir (Blokçu) – Ali Cebeci (Defansçı)

Selçuk Şekerci (Blokçu) – Şafak Sezer(Defansçı)

Teknik Kadromuz:
Baş Antrenör: Carlos Galletti
Antrenör: Adem Mert
Antrenör: Bilal Tanrıverdi
Antrenör: Ahmet Tuncay
Antrenör: Sakıp Karalı
Kondüsyoner: Savaş Akkaya
İstatistik: Veysel Gürsoy

Bu Yazıya Oy Verin