FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 1 Yıldızlı Samsun Etabı’nda Yarı Finalistler Belli Oldu

Dünya’nın en önemli Plaj Voleybolu organizasyonlarından biri olan FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı ayaklarından biri olan Samsun Etabı, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile bugün (28 Temmuz 2018, Cumartesi), TVF Samsun Plaj Voleybolu Merkezi’nde bayanlar ve erkekler kategorilerinde oynanan grup ve eleme turu karşılaşmalarının ardından yarı finale yükselen takımlar belli oldu.

A Grubu’nda mücadele eden temsilcilerimizden Belinay Sarı-Başak Döner ikilisi, grubundaki ikinci ve son maçında Macaristan’dan Lutter-Szombathelyi ikilisine 2-0 (3-21, 12-21) mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

B Grubu’nda yer alan temsilcilerimizden Aysu Ceylan-Öykü Keskin ikilisi, grubundaki ikinci ve son maçında Slovenya’dan Lovsin-Kotnik ikilisine 3-21ve 11-21‘lik setlerle 2-0 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

C Grubu’nda ise; temsilcilerimizden Ebru Karayılan-Burcu Atasoy ikilisi ise; grubundaki ikinci ve son maçında da; Güney Afrika Cumhuriyeti’nden Sittig-Pierangeli ikilisini 21-11 ve 21-15‘lük setlerle 2-0 mağlup etti ve grubunu 3. sırada tamamladı. Temsilcilerimiz bu sonuçla birlikte 12’li Final Turu’na yükseldi.

Temsilcilerimiz 12’li Final Turu’nda ise; İtalya’dan Ferraris-Michieletto ikilisine 15-21 ve 14-21’lük setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti.

D Grubu’nda mücadele eden temsilcilerimizden Müge Ocakçı-Merve Çelebi ikilisi, grubundaki ikinci ve son maçında Polonya’dan Lodej-Duda ikilisine 12-21 ve 15-21‘lik setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti.

Erkekler kategorisinde alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Bayanlar kategorisinde alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu 1 Yıldızlı Samsun Etabı, yarın (29 Temmuz 2018, Pazar), oynanacak final karşılaşmalarıyla tamamlanacak.

Seyirci girişinin ücretsiz olacağı bu dev organizasyona tüm halkımız davetlidir.

Bu Yazıya Oy Verin