FIVB Genel Direktörü ve VW Yönetim Kurulu Başkanı, TVF Antalya Plaj Voleybolu Merkezi’ni Ziyaret Etti

2022 FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası için Antalya’da bulunan Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Genel Direktörü Fabio Azevedo ve Volleyball World Yönetim Kurulu Başkanı Fernando Lima, TVF Antalya Plaj Voleybolu Merkezi’ni ziyaret etti.

Ziyarette, TVF Plaj ve Kar Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci de yer aldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından çok güzel bir tesisin oluşturulduğunu vurgulayan FIVB Genel Direktörü Fabio Azevedo, FIVB olarak Türkiye’nin voleybola ve plaj voleyboluna katkılarından çok memnun olduklarını ilettiler. Bu ve buna benzer tesislerin Türkiye’de bulunmasının plaj voleybolunun gelişimine büyük pozitif etki yapacağını olacağını belirten Azevedo, FIVB olarak Türkiye’ye kendilerinin de destek vermek istediklerini iletti.

Volleyball World Yönetim Kurulu Başkanı Fernando Lima ise Antalya’daki bu tesisin çok etkileyici olduğunu ve burada büyük organizasyonların çok rahatlıkla düzenlenebileceğini söyledi.

Ziyaret sonrasında Azevedo, FIVB ile TVF’nin dört önemli hususta iş birliği yapabileceğini ve FIVB’nin Türkiye’deki plaj ve kar voleyboluna destek verebileceğini iletti.

1) FIVB Güçlendirme Program desteği

2) FIVB bağlantıları ile dünya çapında bağlantı desteği

3) Antalya Plaj Voleybolu Merkezi’nin resmi FIVB Plaj Voleybolu Merkezi olarak tanınması ve onay alması

4) Uluslararası büyük plaj voleybolu organizasyonlarının Antalya’da düzenlenmesi

Bu Yazıya Oy Verin