Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımlarımızdan, Akdeniz Oyunları’nda 1 Altın, 1 Bronz Madalya !

İspanya’nın Tarragona kentinde devam eden 18. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden Plaj Voleybolu Milli Takımlarımız, bugün (30 Haziran 2018, Cumartesi) oynadıkları yarı final ve final maçlarında elde ettikleri sonuçlar ile büyük bir başarıya imza attılar. Millilerimiz, turnuvayı 1 altın ve 1 bronz madalya ile tamamladı.

Ülkemizi erkekler kategorisinde temsil eden Murat Giginoglu-Volkan Göğtepe ikilisi, günün ilk yarı final maçında, Fransa’dan Aye-Krou ikilisi ile karşı karşıya geldi. Millilerimiz, rakibini 21-19 ve 22-20‘lik setlerle 2-0 mağlup ederek adlarını finale yazdırdılar.

Erkekler kategorisindeki diğer temsilcilerimizden Hasan Hüseyin Mermer-Sefa Urlu ikilisi ise; günün ikinci yarı final maçında İtalya’dan Rossi-Caminati ikilisine 20-22 ve 19-21‘lik setlerle 2-0 mağlup oldu ve bronz madalya karşılaşması oynamaya hak kazandı.

Millilerimiz Hasan Hüseyin Mermer-Sefa Urlu ikilisi, üçüncülük mücadelesinde ise; Fransa’dan Aye-Krou ikilisini 22-24, 21-18 ve 15-10‘luk setlerle 2-1 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

Final mücadelesinde ise; Murat Giginoglu-Volkan Göğtepe ikilisi, İtalya’dan Rossi-Caminati ikilisi ile karşı karşıya geldi. Millilerimiz, rakibini 21-18 ve 21-12‘lik setlerle 2-0 mağlup ederek namağlup şampiyon oldu ve altın madalya kazandı. Millilerimiz aynı zamanda turnuvayı da set vermeden tamamlayarak kırılması güç bir rekora da imza attılar. Elde edilen bu şampiyonluk ise; Türkiye’nin, Akdeniz Oyunları’nda plaj voleybolundaki 2. şampiyonluğu oldu.

Ayrıca; Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden A Erkek Milli Takımımızın oyuncuları ve teknik heyeti de finalde; tribündeki yerini alarak Millilerimize destek oldular.

Bu Yazıya Oy Verin