CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası İzmir’de Başlıyor

İzmir, 7-11 Temmuz 2021 tarihlerinde de CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Balkan Şampiyonası, U18 ve U22 Avrupa Şampiyonası ile CEV Continental Cup’ı başarıyla organize eden İzmir, şimdi de U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, SWS Sports, Beach-It işbirliği ile İnciraltı’ndaki Plaj Voleybolu Tesisleri’nde düzenlenecek dev şampiyonada, Avrupa’nın genç yıldız adayları şampiyonluk için mücadele verecek.

Kadınlarda ülkemizi Naz Akyüz – Sanem Baş ve Irmak Gökçen – Ece Özdemir ikilileri temsil edecek. Kadınlarda Türkiye’nin yanı sıra Hollanda, Finlandiya, Belçika, Bulgaristan, Norveç, Yunanistan, Slovakya, Hırvatistan, Andorra, Rusya, Fransa, Sırbistan, Romanya, İsrail, Litvanya, Estonya, Slovenya, Danimarka, Avusturya, Polonya, Almanya,  İsveç, Çekya, Macaristan,  İtalya, Ukrayna, İspanya, İsviçre ve Letonya şampiyonluk kupası için plajdaki yerlerini alacak.

U20 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda erkeklerde ise ülkemizi Batuhan Kuru – Necmi Ayberk Güllük, Sacit Kurt – Ahmet Can Tür ve Furkan Ramazan Kaplan – Bahadır Utku Kesgin ikilileri temsil edecek. Erkeklerde Türkiye’nin yanı sıra İsveç, Almanya, İtalya, Hollanda, Letonya, Polonya, İsviçre, İsveç. İsrail, Avusturya, Ukrayna, Çekya, Macaristan, Fransa, Portekiz, İspanya, Slovenya, Belçika, Sırbistan, Litvanya, Slovakya, Romanya, Rusya, Bulgaristan, Danimarka, Hırvatistan, Estonya ve Lihtenştayn yer alacak.

2021 CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, 7 Temmuz Çarşamba günü erkekler kategorisinde oynanacak eleme turu karşılaşmalarıyla başlayacak.

2021 CEV U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nda seyirciler sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde karşılaşmaları tribünden takip edebilecektir.

Bu Yazıya Oy Verin