Alanya Masters’da Şampiyon Finlandiya

Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Teleferik’in sponsorluğunda Alanya – Kleopatra Plajı’nda oynanan 2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Şampiyonası’nın ikinci ayağı, bugün (16 Temmuz 2017 Pazar) oynanan sıralama turu, yarı final, üçüncülük – dördüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

Final karşılaşmasını S Spor’un naklen yayınlandığı, 15 ülkeden toplam 23 takımın mücadele ettiği ve toplam 25.000 Euro para ödülünün dağıtıldığı turnuvada şampiyon, final müsabakasında Almanya’dan Kim Behrens / Anni Schumacher ikilisini 22-24, 25-23 ve 15-12’lik setlerle 2-1 yenen Finlandiya’dan Taru Lahti-Liukkonen / Anniina Parkkinen ikilisi oldu.

İtalya’dan Marta Menegatti / Rebecca Diane Perry çifti ise, Almanya’dan Sandra Ittlinger / Teresa Mersmann ikilisini 21-19 ve 21-19’luk setlerle 2-0 yenerek turnuvayı üçüncü sırada tamamladılar.

Turnuvanın üçüncülük – dördüncülük maçı 22.00’de banttan, final maçının ve ödül töreninin tekrarı ise 23.00’te yine S Spor’dan yayınlanacak.

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın son gününde oynanan karşılaşmaların sonuçları şöyle;

TAKIM

SONUÇ TAKIM MAÇ

Elsa / Soria (İspanya)

0 – 2 Behrens / Schumacher (Almanya)

Menegatti / Perry (İtalya)

2 – 0

Davidova / Shchypkova (Ukrayna)

Ittlinger / Mersmann (Almanya)

0 – 2 Behrens / Schumacher (Almanya)

YARI FİNAL

Lahti / Parkkinen (Finlandiya)

2 – 0 Menegatti / Perry (İtalya)

YARI FİNAL

Ittlinger / Mersmann (Almanya)

0 – 2 Menegatti / Perry (İtalya) 3’ÜNCÜLÜK – 4’ÜNCÜLÜK
Behrens / Schumacher (Almanya) 1 – 2 Lahti / Parkkinen (Finlandiya)

FİNAL

Turnuvayı üçüncülükle bitiren İtalya’dan Marta Menegatti / Rebecca Diane Perry ikilisine, ödül ve madalyalarını Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Teknik Süpervizörü Ruta Millere-Celmiņa takdim etti.

Turnuvayı ikincilikle bitiren Almanya’dan Kim Behrens / Anni Schumacher ikilisine madalyalarını Teleferik Holding Pazarlama Direktörü Oğul Atasoy, kupalarını ise Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur takdim etti.

Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Finlandiya’dan Taru Lahti-Liukkonen / Anniina Parkkinen ikilisine madalyalarını Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula ve Alanya Teleferik Genel Müdürü Muhtar Kurt, kupalarını ise Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş takdim etti.

Ödül töreninde, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Türkiye Voleybol Federasyonu’na ve Alanya Teleferik’e şükran plaketi sunarken, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş ise Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Teleferik Holding Pazarlama Direktörü Oğul Atasoy ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur’a teşekkür plaketi sundu.

Bu Yazıya Oy Verin